MotoGP na Phillip Islandu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Dvakrát po sobě si pro výhru dojel Jorge Lorenzo. V Austrálii kraloval jeho týmový kolega – Valentino Rossi. Lorenzo dojel druhý. Poprvé se na stupně vítězů podíval Bradley Smith.
MotoGP na Phillip Islandu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo             

V australském závodě několik kol vedl letošní šampion Márquez, ale ten deset kol před cílem upadl. Vedení se ujal Rossi, který v průběhu závodu dlouho bojoval s Lorenzem. V závěru začal Lorenzo výrazně ztrácet a pro druhou výhru letošní sezóny si dojel Valentino Rossi. „Jsem šťastný, protože Phillip Island je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších tratí sezóny. Vyhrál jsem zde již mnohokrát. V průběhu několika posledních let jsem sice byl schopný dostat na stupně vítězů, ale zvítězit jsem nedokázal. Vyjet si zde po deseti letech první místo je skvělé. Je také výborné vidět tři Yamahy na stupních vítězů!“ raduje se Ital. K průběhu závodu, který hodnotí jako složitý, dodává: „Marquez nebyl příliš daleko přede mnou, ale když měl dvě sekundy náskok, rozhodl jsem se zaměřit se na Jorgeho. Byl velmi rychlý po celý víkend. S ohledem na boj o druhou pozici v šampionátu je velmi důležité dokončit před ním.“ Když Rossi viděl, že Márquez havaroval, už si věřil na vítězství.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Lorenzo vyhrál dva předchozí závody (v Aragonu a v Motegi), v Austrálii dorazil do cíle jako druhý. Spolu s Pedrosou a Rossim bojuje jezdec z Mallorky o druhé místo v pořadí šampionátu. „Je to skvělý výsledek pro Yamahu, protože jsme tři na stupních vítězů. Na druhou stranu - náš závod se nevyvíjel tak, jak jsem čekal. Hodně jsme bojovali, aby se nám podařilo co nejlépe nastavit motocykl pro závod. Všechno musí být perfektní, ale když si člověk vybere špatné pneumatiky, závod je u konce. Jsem šťastný za druhé místo,“ vyjádřil se španělský závodník, který věří, že by býval mohl vydržet v boji o vítězství, pokud by býval zvolil lepší pneumatiku.

Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) – 3. místo

Své úplně první umístění na stupních vítězů si v Austrálii zajistil Bradley Smith, z čehož má britský jezdec pochopitelně radost: „Rozhodně je to fantastický pocit zajistil si první umístění na stupních vítězů ve třídě MotoGP. Jsem moc rád, že jsem dosáhl tohoto milníku. Upřímně řečeno, nejsem moc spokojený s tím, jak jsem jel na začátku závodu. Udělal jsem pár chyb a ztratil několik pozic. Proto jsem si řekl, že se musím uklidnit. Pak jsem se zlepšil a posunul jsem se vpřed,“ popisuje australský závod Smith, pro nějž je třetí místo překvapením. „Po odmávnutí šachovnicovou vlajkou jsem viděl svůj tým u boxové zdi. Myslel jsem, že jsem asi čtvrtý nebo pátý, ale pak jsem za zatáčkou viděl na tabuli své jméno na třetím místě. Byl to fantastický pocit,“ dodává Brit.

MotoGP: V australském závodě plném pádů vítězí Rossi

MotoGP: V australském závodě plném pádů vítězí Rossi

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 4. místo

Italský závodník si v australském závodě plném pádů dojel pro čtvrté místo. Celkově však s australským víkendem není zcela spokojen: „Byl to opravdu neobvyklý závod. Nemůžu říct, že jsem s tímto víkendem spokojený, protože jsem v jeho průběhu nikdy nebyl konkurenceschopný. Tyto zkušenosti však budou užitečné pro příští rok: Musíme pochopit, kde a jak se můžeme zlepšit,“ tvrdí Dovi, který už se těší do Malajsie. Okruh Sepang má, jak sám řekl, velmi rád.

Hector Barbera (Avintia Racing) – 5. místo

Nejlepší umístění sezóny vybojoval Hector Barbera, který v Austrálii dojel pátý. „Takový výsledek jsme potřebovali!“ řekl rozradostnělý závodník. „To nás povzbuzuje, abychom i nadále tvrdě pracovali. Víme, že konec sezóny bude náročný. Tyto dva roky byly velmi náročné a díky tomu, že tým zůstal vždy jednotný a že neztratili ve mne důvěru, můžeme hledět do budoucnosti s nadějí,“ uzavírá Barbera.

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |