MotoGP na Phillip Islandu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jezdci už mají za sebou tři ze čtyř závodů zámořské série. V Austrálii se po dlouhé době na nejvyšší stupínek dostal Maverick Viňales.
MotoGP na Phillip Islandu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Viňales čekal na vítězství od Le Mans loňského roku a dlouho čekala i Yamaha (od Assenu 2017, kde zvítězil Rossi). Viňales v Austrálii toto čekání ukončil, dostal se na nejvyšší stupínek, čímž zajistil první letošní výhru pro sebe i pro Yamahu. „Upřímně řečeno, toto je naprosto úžasný pocit!“ neskrýval radost Španěl. „Celý rok jsme byli ve stínu a nyní jsme se konečně dostali na světlo! V předchozích závodech jsem nebyl schopen ukázat svůj potenciál, ale teď se to povedlo. Dojet v Austrálii jako první je vždycky úžasné! Je to nejlepší trať ze všech a mně se tu líbí jezdit na předních pozicích! Jel jsem stejně jako ve čtvrtém tréninku. Měl jsem na motorce opravdu skvělý pocit, věděl jsem, že můžu jet na hranici 1’29, což jsem tak uprostřed závodu i dělal. Jakmile jsem dostal příležitost, hned jsem se pokusil ujet ostatním, protože jsem si uvědomoval, že by moje pneumatiky nemusely vydržet až do cíle. Věděl jsem, že ujet ostatním asi bude náročné, protože už dříve jsem se dostal do kontaktu s několika jezdci, několikrát se pode mnou také zatřepala motorka, což mi dělalo problém, ale zvládl jsem to. A bylo to úžasné! Musím poděkovat celému mému týmu, protože během víkendu odvedl skvělou práci a zasloužili se hodně o mé vítězství. Pokusíme si udržet naši nejlepší formu i nadále. Nesmíme ztratit koncentraci, protože nevíme, co bude v Malajsii, ale každopádně tam přijedeme s velkou dávkou motivace,“ prozradil Viňales.

Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR) – 2. místo

Iannonemu se letos v Austrálii dařilo, což potvrdil ziskem druhého místa v cíli závodu. „Jsem opravdu šťastný, těší mě, hlavně to, že jsme se po většinu víkendu drželi na špici, což je hodně pozitivní,“ zhodnotil Ital. „Pracovali jsme na tom, abych si zlepšil pocit na motorce a podařilo se nám, že jsem dokázal dojet závod blízko vítěze. Cítil jsem, že mám na vítězství, ale bojovat s ostatními bylo pro mě složité, protože jsem při soubojích ztrácel půdu pod nohama. Když jsem konečně dokázal ostatní předjet a držet je za sebou, zjistil jsem, že Viñalese už dojet nemohu, takže jsem udržoval ostatní za sebou a snažil jsem se šetřit pneumatiky. V závěru jsem jel na 100 %, abych si byl jistý, že druhé místo udržím,“ prozradil Iannone.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 3. místo

Dovi sice v Japonsku přišel o teoretické šance na zisk titulu, ale druhé místo v šampionátu si drží a v Austrálii dokonce navýšil náskok před Rossim, který také pomýšlí na titul vicemistra. „S výsledkem závodu jsem spokojený,“ zhodnotil Dovi.  „Přestože jsme věděli, že máme dobrou rychlost, skončit na pódiu je ale další věc. Mám radost, že jsem se téměř okamžitě dostal v závodě na ideální pozici, protože když člověk na Phillip Islandu startuje až ze třetí řady, může se stát cokoliv. S přispěním štěstí jsem se však hned posunul o několik míst výše a po několika kolech jsem byl dokonce první, což jsem ale vůbec nečekal! Pak jsem se snažil šetřit pneumatiky, aby na tom byly dobře v závěru závodu, ale i přesto jsme měli menší potíže. Jsem spokojený s prací, kterou jsme zde odvedli. Phillip Island byl pro nás velkou zkouškou, protože jsme věděli, že až tady se pozná, jak na tom opravdu jsme. Teď tedy víme, že jsme se oproti loňskému roku hodně zlepšili,“ sdělil Dovi po australském závodě.

MotoGP: Viňales ukončil čekání, v Austrálii si vyjel první vítězství roku

MotoGP: Viňales ukončil čekání, v Austrálii si vyjel první vítězství roku

Alvaro Bautista (Ducati Team) – 4. místo

Bautista jel v Austrálii na stroji tovární Ducati jako náhradník za zraněného Lorenza. V závodě nakonec dojel těsně pod podiem, ale vzhledem k tomu, že během závodního víkendu třikrát upadl, byl s tímto výsledkem spokojený. „Po náročném víkendu, v kterém jsem třikrát spadl, je čtvrté místo obrovskou odměnou,“ zhodnotil zkušený Španěl. „Přijít do nového týmu a jet s novou motorkou a navíc na tomto okruhu, rozhodně není nic jednoduchého, ale řekl bych, že jsme společně odvedli dobrou práci, pokroky jsme dělali v každém tréninku. Do závodu jsem vstupoval soustředěný a zároveň uvolněný, protože jsem si nestanovil žádné speciální cíle, jen jsem si chtěl užít jízdu na Desmosedici GP18. Start byl komplikovaný, ale relativně brzy jsem dokázal dohnat vedoucí skupinu a bojovat o přední pozice. V závěru jsem udělal několik menších chyb, čímž jsem přišel o kontakt s Doviziosem a Iannonem, ale každopádně jsem moc spokojený s celkovým výsledkem. Rád bych ještě jednou poděkoval týmu a Ducati za důvěru, kterou mi projevili,“ dodal Bautista.   

Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) – 5. místo

Rins v Austrálii uzavřel první pětku. Kontakt s Viňalesem mu zabránil v zisku lepších pozic. „Byl to zajímavý závod, v němž jsem se toho dost naučil,“ řekl Rins. „V první části, když jsem jel uvnitř skupiny, jsem měl dobrý pocit, ale později, když jsem se dostal do kontaktu s Maverickem, jsem o dost přišel, skupina mi ujela, ale to už zkrátka je závodění. Kromě toho jsem také přišel o nějaký čas během předjíždění Millera. Musíme se však soustředit na pozitivní věci. A těch tu bylo dost. Pozitivně například hodnotím způsob, jakým jsem dokázal bojovat s Rossim a uhájit páté místo. Do Malajsie přijedeme s dobrými pocity a jsme připraveni, takže budeme doufat, že tam přidáme další pěkný výsledek,“ uzavřel Rins.

Foto: Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.