MotoGP na Phillip Islandu: Ohlasy z pódia

Casey Stoner vyhrál na domácí trati pošesté v řadě, Jorge Lorenzo si druhým místem díky pádu Daniho Pedrosy zajistil titul mistra světa, třetí Cal Crutchlow oslavil narozeniny druhým pódiem v MotoGP.
MotoGP na Phillip Islandu: Ohlasy z pódia

Casey Stoner (Repsol Honda) - 1. místo
Australan vyhrál letos popáté, ale poprvé od návratu po zranění. Na domácí trati zvítězil již pošesté v řadě. Po sezoně se dvojnásobný mistr světa z let 2007 a 2011 loučí s kariérou, o to víc mu na letošním triumfu před domácími fanoušky záleželo. "Jsem rád, že se mi to tady podařilo. Bál jsem se, abych tu byl znovu fit a konkurenceschopný, ale dokázali jsme to. Měli jsme něco víc než ostatní, byl to perfektní způsob jak se tu rozloučit. Před závodem jsem byl nervózní, ale podmínky byly fantastické. Když jsem věděl, že mi zbývá jen několik kol a vedu s velkým náskokem, díval jsem se na dav. Bylo fantastické vidět, jak jásají a povzbuzují mě. Jsem velmi hrdý, že jsem Australan," rozplýval se obhájce titulu při vzpomínce na průběh závodu a jeho atmosféru. "Gratuluji Jorgemu, odjel téměř perfektní sezonu, dojížděl první nebo druhý, když to bylo možné. Jsem zklamán, že nejsem ve hře o titul, ale udělal jsem nějaké chyby a takhle to dopadlo. Je mi líto Daniho, viděl jsem ho upadnout přímo před sebou, ale musel dnes tlačit a vyhrát, aby si udržel naději na titul. Udělal malou chybu, která se v této zatáčce může přihodit snadno. Je mi ho velmi líto. Děkuji všem, kteří přišli a fandili."

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 2. místo
Malorčan dnes dojel podesáté v sezoně druhý, což mu v součtu s šesti letošními výhrami a dnešním pádem Daniho Pedrosy s předstihem zajistilo druhý titul mistra světa v MotoGP. Navázal tak na úspěch z roku 2010 a triumfy ve dvěstěpadesátkách z let 2006 a 2007. "Takový den! Jsem velmi šťastný. Bylo to jednodušší, než jsem očekával, protože Dani udělal chybu v zatáčce a upadl. Chtěl jsem se držet Caseyho, ale byl tak silný. Dnes jsem hlavně musel dojet závod a stal jsem se podruhé šampiónem. To je tak sladký pocit!" liboval si. "Chci poděkovat celému týmu, Yamaze, své rodině, přátelům, sponzorům a fanouškům, kteří mě podporují. Dnes je úžasný moment. Byli jsme velmi trpěliví, velmi koncentrovaní a světový titul konečně přišel!"

Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) - 3. místo
Angličan dojel na pódiu v MotoGP podruhé v kariéře a je spokojen, jak se mu podařilo zakončit sérii tří závodů ve třech týdnech. "Po zklamání, když mi došlo palivo při souboji o pódium v posledním kole v Japonsku, a po pádu v Sepangu jsem tu opravdu potřeboval pozitivní výsledek a ten máme. Když zvážíme, jak jsem se cítil s horečkou a zánětem průdušek, je fantastické být na pódiu, rozhodně jsme si to zasloužili," radoval se Angličan, který neopomněl pochválit tým a motorku. "Před Andreou, Bautistou a Bradlem jsem si věřil. Věděl jsem, že bych mohl být rychlejší a poodjet jim, tak jsem si vybudoval náskok. Zůstal jsem klidný a konzistentní, protože jsem se nechystal stíhat Jorgeho. Další pódium je skvělý výsledek. Zítra mám narozeniny a tohle je dobrý způsob jak začít s oslavami. Bylo vzrušující být tu na pódiu, když vyhrál Casey. Fanoušci ho skvěle přijali a jsem potěšený, že jsem toho mohl být součástí. Také chci pogratulovat Yamaze a Jorgemu k výhře v šampionátu. Odvádějí úžasnou práci a tento úspěch si zaslouží."

Lorenzo má na svém kontě 350 bodů a v čele šampionátu už v posledním závodě nemůže být předstižen. Pedrosa s 307 zůstane druhý a Stoner s 238 třetí. Čtvrté místo si udrží Andrea Dovizioso s 208, o pátou příčku se ještě utkají Álvaro Bautista (165), Valentino Rossi (157) a právě Crutchlow (151).

25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
25. června | Paglianiho pád: odkaz

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |