MotoGP na Red Bull Ringu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jezdcům Ducati se na Red Bull Ringu dařilo už při letních testech a výborně si vedli i během závodního víkendu, kde nakonec získali první dvě místa. Iannone zvítězil, Dovi skončil druhý. Na podium je doprovodil Lorenzo s Yamahou.
MotoGP na Red Bull Ringu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Iannone (Ducati Team) – 1. místo

Prvního vítězství v kategorii MotoGP se na Red Bull Ringu dočkal Andrea Iannone, který 9. srpna oslavil sedmadvacáté narozeniny, takže nedělní vítězství pro něj vlastně bylo takovým opožděným dárkem. Navíc se jedná o první vítězství Ducati od roku 2010, kdy pro tento tým ještě jezdil Casey Stoner. „Dle mého názoru jsme zajeli opravdu dobrý závod, takže jsem velmi šťastný,“ prohlásil po závodě Iannone.  „Začal jsem celkem pomalu a snažil jsem se udržet vepředu, aniž bych musel příliš tlačit na pilu, protože jsem věděl, že bych ke konci mohl mít mnohem horší tempo než ostatní. Zvolil jsem si totiž měkčí zadní pneumatiku, zatímco ostatní se rozhodli jinak. Celý závod jsem si udržoval trošku náskok a moje motorka byla opravdu skvělá. Myslím, že jsme celý víkend odváděli vynikající práci. Chtěl bych poděkovat svému týmu, všem v Ducati a hlavně svému šéfmechanikovi Marcovi Rigamontimu, který mi v posledních čtyřech letech pomohl  velkému zlepšení,“ říká Ital.

MotoGP: Iannone se dočkal své první výhry v královské třídě

MotoGP: Iannone se dočkal své první výhry v královské třídě

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Ani Iannoneho kolega Dovi si v Rakousku nevedl špatně. Byl rychlý v trénincích, kvalifikaci i závodě, ale na Iannoneho, který jel s naraženými žebry, nestačil. Dovi za svým mladším kolegou nakonec v cíli zaostal o necelou vteřinu. „Dnešek je pro Ducati velkým dnem, protože se nám podařilo získat vítězství i druhé místo, o což jsme se tak dlouho pokoušeli,“ zhodnotil Dovi. „Poslední čtyři roky jsme velmi tvrdě pracovali a já jsem velmi rád, že jsem součástí tohoto projektu. Jsem zklamaný, že jsem nedokázal vyhrát já, protože dnes jsem měl opravdu dobrý pocit z motorky a obzvlášť se mi dařilo při brzdění. Nechtěli jsme riskovat s výběrem měkčí zadní pneumatiky, což se nakonec ukázalo, že to bylo vítěznou volbou, protože Iannone se rozhodl ji použít a byl jediný, kdo to udělal, tak tedy měl ke konci závodu výhodu. V posledních kolech jsem zejména v pravých zatáčkách ztrácel příliš času a nedokázal jsem se dostat dost blízko, abych na něj zaútočil. Je to škoda, ale musíme se na závod dívat pozitivně, protože jsme dnes získali skvělý týmový výsledek,“ uzavírá pozitivně Dovi.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Jorge Lorenzo se v posledních třech závodech před Rakouskem (v Katalánsku, Nizozemsku a Německu) neukázal na stupních vítězů a navíc měl bodově hodně chudé období. Během těchto tří podniků nasbíral jen sedm bodů. Třetí místo z Rakouska je tak pro úřadujícího šampiona velkou vzpruhou. „Upřímně řečeno, když máte jeden nebo dva náročné závody jako já, skončit na třetím místě sice není stejné jako vítězství, ale pocit má z toho člověk vlastně skoro stejný, protože naši rivalové byli jak z jiného světa během testů a během víkendu, v kvalifikaci a také ve druhé polovině závodu,“ vypráví závodník z Mallorky. „Dojet nakonec třetí jen tři vteřiny za vítězem je skvělý výsledek. Byli jsme spokojeni s prací, kterou jsme na motorce odvedli, a také s koncentrací, kterou jsem si udržel během závodu a hlavně na jeho konci, kdy se mi hodně hýbalo zadní kolo. Jsem také velmi spokojený s tím, že jsme dokázali stáhnout body na Marca, což je důležité pro šampionát. Jak jsme viděli v sobotu, může se stát cokoliv. Marc spadl a mále se vážně zranil. Musíme být nadále soustředění, mít nějaké štěstí a čekat,“ dodává úřadující šampion.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Devítinásobný šampion sice do rakouského závodu vyrážel z první řady společně s jezdci Ducati, především z počátku se držel v boji o přední pozici, ale pak se propadl na páté místo. Později se dostal za třetího Lorenza. Hodně na něj tlačil, ale nakonec se musel smířit s nepopulární bramborovou medailí. Na Lorenza v cíli ztratil zhruba půl vteřiny. „Nakonec to hodnotím jako dobrý závod, protože ztráta na soupeře před námi nebyla tak velká,“ řekl Rossi. „Byla škoda, že jsem nedokázal bojovat s Lorenzem. Chtěl jsem to zkusit a dostat se na stupně vítězů, ale nakonec se mi to nepodařilo. Z toho pochopitelně nejsem nadšený, ale jinak to byl dobrý víkend. Byli jsme celkem konkurenceschopní na trati, která není pro Yamahu zrovna nejideálnější, a také jsme získali nějaké body,“ pokračuje zkušený Ital. „Zkusíme se zlepšit příští týden v Brně. Pro mě osobně je Brno vynikající trať, kde jsem poprvé vyhrál, ale v posledních pár letech jsem tam nebyl dostatečně silný, takže jsem teď velmi zvědavý, zda budu letos konkurenceschopnější,“ přemýšlí Rossi.

MotoGP: Z pole position se do rakouského závodu vydá Iannone

MotoGP: Z pole position se do rakouského závodu vydá Iannone

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 5. místo

Vedoucí muž aktuálního pořadí šampionátu neměl v sobotu zrovna nejšťastnější den. Během třetího tréninku měl velmi nepříjemnou nehodu, která jej mohla vyřadit ze zbytku závodního víkendu, ale nakonec měl mladý Španěl štěstí v neštěstí, že si „jen“ vykloubil rameno a nedošlo k žádné zlomenině, takže mohl pokračovat. Nakonec, jak sám řekl, jej toto zranění ani nijak v závodě neomezovalo. „Po tom, jak to šlo v sobotu, jsem se závodem spokojený. Rameno mě vůbec nebolelo, takže se nemám na co vymlouvat,“ prozradil Márquez po závodě. „Páté místo bych bral, kdyby mi ho před startem někdo slíbil. Věděl jsem totiž, že Ducati a Yamahy jsou hodně rychlé, takže pátá příčka byla nejlepším možným výsledkem. Také je pozitivní, že jsme na Lorenza ztratili jen pět bodů. Vzhledem k potížím, jaké jsme měli, bylo jasné, že musíme především myslet na boj o titul. Začal jsem agresivně, protože to byla jediná možnost, jak zkusit bojovat s první skupinou, ale po pár chybách jsem ztratil slipstream a s tím už bylo těžké něco dělat.“ přiznává Márquez.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře