MotoGP na Sachsenringu 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Závodnímu víkendu na Sachsenringu dominoval Marc Márquez. Španěl ovládl všechny tréninky, kvalifikaci i závod. Na podium se s ním vydali i Dani Pedrosa a Valentino Rossi.
MotoGP na Sachsenringu 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Loni dokázal Marc Márquez vyhrát prvních deset závodů. Letos se zatím odjelo devět a Márquez se radoval teprve podruhé. Sachsenring Márquezovi vyhovuje. Včera zde zvítězil již pošesté ve své kariéře. Každou z těchto šesti výher vybojoval po startu z pole position. „Mám velkou radost z tohoto vítězství. V posledních závodech jsem to měl hodně těžké. V Assenu už jsme spatřili světlo na konci tunelu,“ vypráví Márquez. „Díky všem změnám, které jsme udělali, jsem se po Barceloně, která byla dost náročná, znovu začal cítit na motorce dobře. Potvrdili jsme, že tyto změny fungují i na tomto okruhu, ale chci být v tomto hodnocení opatrný, protože si uvědomuji, že tento okruh byl pro mě a pro Hondu vždycky velmi dobrý. Musíme nadále pokračovat v práci, protože za dobu, co jsem jel za Lorenzem, jsem zjistil, že jsou v některých oblastech silnější než my. Teď se uvidí, zda můžeme pokračovat v dalším zlepšování v Misanu, kde máme příští týden test,“ dodal úřadující šampion.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 2. místo

Druhé místo v německé Velké ceně je pro Daniho Pedrosu nejlepším výsledkem letošní sezóny. Do této doby bylo jeho nejlepším počinem třetí místo z Katalánska. Celkem byl Pedrosa zatím dvakrát na stupních vítězů. „Jsem tak šťastný – hlavně proto, jak skvěle jsem závod ukončil a jak jsem byl silný. Byl jsem pod silným tlakem Valentina, a přestože už je to dávno, co jsem s ním takto naposledy bojoval, vím, že je těžké ho porazit. Dal jsem do toho všechno, abych skončil před ním,“ řekl Pedrosa po závodě na Sachsenringu. „V závěru jsem jezdil mnohem lépe. Letos je to první závod, v němž jsem si udržel správné tempo až do konce. Je pravdou, že na tomto typu trati neměla motorka takový handicap, ale v testu, který nás čeká příští týden, budeme muset zapracovat, protože Jorge a Valentino nám zde letos byli mnohem blíž než v posledních letech. Uvidíme, zda se nám podaří najít nějaká vylepšení pro druhou polovinu sezony, abychom byli ještě konkurenceschopnější,“ uzavírá Pedrosa.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Valentino Rossi sice dojel v Německu až třetí, přesto se mu podařilo navýšit náskok před svým týmovým kolegou Lorenzem. Nyní má Rossi na svém kontě 179 bodů a Lorenzo na něj ztrácí třináct bodů. Je to druhý závod v řadě, v němž Rossi dokázal navýšit své vedení před Lorenzem. Po Katalánsku byl Lorenzo pouhý bod za Rossim. V Assenu se Italův náskok zvětšil na deset bodů a nyní je třináct. „Předně musím říct, že umístění na stupních vítězů je vždy dobré, ale vždycky chce člověk dojet lépe než třetí. Myslím, že o tomto víkendu bylo třetí místo maximem, kterého jsme mohli dosáhnout, protože Márquez byl silnější,“ prohlásil Rossi. „Vzhledem k mistrovství je důležité, že jsem byl před Jorgem. Myslím, že jsme měli dobrý závod, protože jsme pracovali velmi dobře a od warm upu až po závod byla motorka natolik dobrá, takže jsem mohl stále hodně tlačit na pilu. Jsou to sice jen tři body, které jsme tím získali, ale pořád to jsou další stupně vítězů a mírné navýšení náskoku ve vedení. Perfektní způsob jak popsat závod je, že jsem se snažil porazit Daniho. Pokoušel jsem se o to, ale v posledních kolech byl rychlejší. Každopádně to pro mě bylo dobré, protože mi jízda v závěsu za Danim umožnila odpoutat se od Jorgeho. Po dobu deseti kol jsem se snažil za Danim zůstat, protože jsem věděl, že to bude klíčové k získání náskoku na Jorgeho. Dnešní třetí místo je velmi důležité, protože Jorge sem přijel s čtyřmi vítězstvími v řadě, díky nimž na nás získal osmadvacet bodů. Z toho důvodu bylo důležité vítězství v Assenu stejně jako tady dojet před ním, protože jsem tím navýšil náskok na třináct bodů,“ podrobně popsal své zážitky ze závodu Rossi, který, jak sám říká, od února neměl dovolenou, takže se nyní těší na letní přestávku a na odpočinek.

MotoGP: Před letní přestávkou se z výhry raduje Márquez

MotoGP: Před letní přestávkou se z výhry raduje Márquez

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Sachsenring nepatří k okruhům, na nichž by se Lorenzovi zrovna dařilo. V minulosti zde nikdy nedokázal zvítězit. Jeho nejlepším výsledkem ze Sachsenringu jsou druhá místa z let 2009 až 2012. „Na dráze, která je složitá z hlediska přilnavosti na zadním kole, jsem dokázal zajet několik dobrých časů na kolo a také jsem chvíli jel první,“ hodnotí Lorenzo. „Nakonec byl jedinou dobrou věcí můj start a také to, že jsme po jinak špatném závodu přišli jen o tři body. Když jsem na zadním kole začal ztrácet přilnavost a objevily se potíže s motorkou, musel jsem začít brzdit stále dříve a dříve, abych to ubrzdil. Hodně mi to ztěžovalo udržet si potřebnou rychlost,“ vypráví dále závodník z Mallorky. „Mrzí mě, že jsem ve warm upu nevyzkoušel kratší stroj, což by mi pravděpodobně přineslo lepší trakci a zadní přilnavost. Teď už je příliš pozdě, ale jak už jsem řekl, přišli jsme jen o tři body, což pro šampionát není až tak strašně špatné,“ uzavřel vyprávění o svém působení na Sachsenringu.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 5. místo

Andrea Iannone se stále drží na třetím místě průběžného pořadí šampionátu. Výhrou v Německu se mu však značně přiblížil Márquez, který už za Italem zaostává o pouhé čtyři body. „Dnes bylo obtížné zvládnout situaci, ale zase jsme dokázali skončit v první pětce. A jak říkám již od začátku sezóny, toto je jeden z našich cílů pro tento rok,“ prohlásil Ital. „Člověka samozřejmě uspokojuje, když může bojovat s nejlepšími jezdci, ale v tuto chvíli je těžké dělat víc. Na začátku jsem se chtěl udržet vedoucích jezdců i za cenu určitých rizik. Pak jsem si však uvědomil, že ve druhém a třetím sektoru ztrácím opravdu hodně a tak jsem se snažil držet vlastní tempo a nakonec to nebylo tak špatné,“ vyhodnotil situaci Iannone.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz