MotoGP na Sachsenringu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Před letní přestávkou se jezdci podívali na Sachsenring, kde opět kraloval Marc Márquez. Spolu s úřadujícím šampionem se na stupně vítězů dostal i domácí jezdec Jonas Folger a Márquezův krajan Dani Pedrosa.
MotoGP na Sachsenringu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Márquezovi se na Sachsenringu velmi daří. Od roku 2010 zde pokaždé startoval z pole position a pokaždé zde po startu z pole position i zvítězil. Nic se na tom nezměnilo ani letos. Navíc může být úřadující šampion před letní přestávkou spokojený, protože se ujal vedení v šampionátu. Na kontě má 129 bodů, ale pořadí je nyní velmi těsné (ještě těsnější než po Assenu). Mezi prvními čtyřmi je jen deset bodů. „Jsem velmi šťastný. Před tímto víkendem jsem si byl vědom toho, že se jedná o důležitý moment šampionátu a že Sachsenring pro nás bude důležitý,“ vypráví Márquez. „Bylo to místo, kde bylo v případě nutnosti třeba zariskovat a udělat maximum pro vítězství v závodě. Jsem vážně velmi rád, že jsem před letní přestávkou dokázal vybojovat pětadvacet bodů a k tomu i vedení v šampionátu. Rád bych toto vítězství věnoval Nickymu a jeho rodině. Slíbil jsem si to potom, co se mu to stalo, protože jsme společně zažili pěkné okamžiky a byl to můj kamarád. Závod byl hodně vyrovnaný. Upřímně řečeno, jsem si před závodem myslel, že budu bojovat s Danim, ale nakonec se tam ukázal jiný velmi rychlý soupeř. V úvodu závodu mě překvapilo, když jsem vpředu uviděl Jonase a myslel jsem si, že možná pak zůstane s ostatními, ale ve skutečnosti zůstal tam! Byl to hodně těžký protivník! Šampionát je hodně těsný s čtyřmi jezdci v deseti bodech a ani Dani zas až tak moc neztrácí. Všechno zůstává otevřené, takže si musíme udržet stejný přístup a nasazení. Teď máme chvíli volna, ale zase ne příliš, protože se musíme pečlivě připravit na Brno!“ dodává úřadující šampion.

Jonas Folger (Monster Yamaha Tech 3) – 2. místo

Důvod k radosti má po své domácí Velké ceně Jonas Folger. Němec dokázal před svým domácím publikem dojet na druhém místě. Totéž dokázal i jeho týmový kolega Zarco ve Francii, kde také dojel druhý. Nyní je Folger v průběžném pořadí šampionátu sedmý (hned za Zarcem). „Vážně nevím, co bych měl říct jiného, než to, jak moc jsem šťastný, a že pořád nemůžu uvěřit tomu, čeho jsme zde dosáhli!“ radoval se po své domácí Velké ceně Folger. „Bojoval jsem s Marcem o vítězství a předvedli jsme pěknou bitvu. Především jsem však ukázal, že jsem schopen zajet na stupně vítězů, což je báječný pocit. Velmi mi to zvedlo sebedůvěru. Když se ohlédneme zpět, Johann měl dost dobrých závodů, ale já až tak ne, protože jsem dělal malé chyby, ale tentokrát jsem konečně pocítil, že se mi podařilo ukázat svůj opravdový potenciál. Myslím, že je třeba si tento okamžik maximálně užít a vzít si z toho to pozitivní pro Brno a zbytek sezony. Děkuji týmu za jejich práci a už se velmi těším na to, jak se po letní přestávce opět v Brně vrátím na svou Yamahu,“ těší se Němec.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 3. místo

Pedrosa dorazil na Sachsenringu do cíle jako třetí. V celkovém pořadí mu patří páté místo. Na svého týmového kolegu Márqueze, který je nyní v čele šampionátu, ztrácí 26 bodů. „Pozice na stupních vítězů mi udělala radost,“ sdělil Pedrosa. „Během závodního víkendu jsme odvedli dobrou práci a byli jsme schopni zajet v každé situaci. V úvodních kolech závodu jsem se cítil dobře a držel jsem se Marca. Pak jsem začal ztrácet přilnavost zadní pneumatiky, ale pomyslel jsem si, že to není až tak strašný problém, protože závod je dlouhý a není až tak nezvyklé přijít o nějakou tu přilnavost. Když mě však pak předjel Jonas, snažil jsem se držet za ním, ale nebyl jsem toho schopen, takže jsem se nakonec musel spokojit s umístěním na stupních vítězů. Čekal jsem, že na tom budu o něco lépe, ale z celkového pohledu je to slušný výsledek, protože jsme získali dobré body do šampionátu. V létě nás čekají dva dny testů, takže se na to dívám pozitivně. Pracujeme na všech oblastech, o nichž víme, že je třeba je zlepšit. Zejména je nutné se zaměřit na pneumatiky, aby dobře fungovaly bez ohledu na podmínky a abych tím pádem mohl být v druhé polovině šampionátu konzistentnější,“ říká dále Pedrosa.

MotoGP: Márquez zůstal v Německu nepřekonatelný i letos

MotoGP: Márquez zůstal v Německu nepřekonatelný i letos

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Před závodem v Assenu vedl Viňales průběžné pořadí šampionátu. V Assenu upadl a o vedení přišel. Prvního místa se ujal Dovi, ale ten se dlouho v čele neudržel, nyní je třetí. Viňales je druhý a na Doviho má náskok pouhý jeden bod. Na vedoucího Márqueze ztrácí pět bodů. Na Sachsenringu dojel Viňales na čtvrté pozici. „Vyjížděl jsem z jedenáctého místa a závod jsem dokončil jako čtvrtý. Přestože jsem přišel o hodně času při předjíždění jiných jezdců, dokázal jsem se držet docela blízko Daniho, což znamená, že jsme v závodě odvedli dobrou práci,“ zhodnotil Španěl. „Ze závodu mám tedy dobrý pocit, odvedli jsme dobrou práci z hlediska získávání co nejvyšší pozice, což dnes bylo čtvrté místo. Jsme celkem spokojení, víme, že je nutné ještě vylepšit náš stroj, ale celkově to bylo poměrně hezké. Po Assenu lze toho umístění hodnotit pozitivně, ale v porovnání s tím, co bylo po Mugellu, to až tak dobré není, protože tenkrát jsme si ještě budovali náskok v tabulce. V Montmeló nás pronásledovaly potíže, v Assenu jsme chybovali, ale z celkového hlediska je to docela dobré. I s chybami se stále držíme vpředu. Nyní je důležité udělat trochu víc zejména v kvalifikaci a v přípravě na závod. Všechno je to v našich rukou, musíme zkusit být lepší. Budu se snažit vylepšit svůj styl jízdy a pokusím se vrátit se silnější a víc fit, takže jednoměsíční přestávka se bude hodit,“ uzavírá Viňales.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 5. místo

Valentino Rossi vyhrál závod v Assenu. Na výhru čekal něco málo přes rok. Ve Velké ceně Německa dojel pátý a v celkovém pořadí šampionátu je nyní čtvrtý, ale na vedoucího muže ztrácí jen deset bodů. „Byl to náročný víkend, museli jsme vážně hodně zabojovat stejně jako letos na ostatních tratích, ale naštěstí jsme dokázali pracovat lépe,“ hodnotí Rossi po Německu. „Závod nebyl špatný. Měl jsem dobré tempo od začátku až do cíle. Jsem radši, když bojuji o podium, ale ani páté místo není až tak špatné, jsou to slušné body pro šampionát. Na prvního ztrácíme jen deset bodů, šampionát je tedy ještě velmi otevřený. Myslím, že teď budu dva týdny odpočívat a budu i se svými přáteli, nabiju si baterky a začnu opět trénovat, protože do Brna musíme přijet ve 100% fyzické formě,“ říká Ital.

Foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz