MotoGP na Sachsenringu: Ohlasy z pódia

Marc Márquez dokonale využil neúčasti prvních dvou jezdců šampionátu a vítězstvím se posunul do čela celkové klasifikace MotoGP, na stupně vítězů ho doprovodili Cal Crutchlow a Valentino Rossi.
MotoGP na Sachsenringu: Ohlasy z pódia

Marc Márquez (Repsol Honda) - 1. místo
Mladý Španěl vytěžil z neúčasti zraněných leaderů letošní sezony Daniho Pedrosy a Jorgeho Lorenza maximum, díky druhé výhře ve své premiérové sezoně v MotoGP se dostal do čela šampionátu. "S tímto vítězstvím jsem velmi spokojen. Vzhledem k okolnostem bylo důležité zajet dobrý závod. Přeji Danimu a Jorgemu rychlou regeneraci, protože vyhrávat je důležité, ale bez nich to není ono. Přesto je to dobrý výsledek, získali jsme maximum možných bodů, byl to úplně jiný závod než dosud," narážel mistr světa stopětadvacítek a Moto2 na fakt, že tentokrát jel většinu závodu v čele a snažil se držet náskok před svými soupeři. "Byla to dobrá zkoušenost, i když preferuji závody s více bitvami. Měli bychom být spokojeni, na okruhu, kde není čas na motorce odpočívat jsme se fyzicky cítili dobře. Uvidíme, jak to půjde v Laguna Seca, bude to pro mě náročná velká cena, protože jsem tam nikdy nejel. Půjdeme krok po kroku, zůstaneme klidní a budeme zrychlovat."

Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) - 2. místo
Angličan pokračuje ve skvělých výkonech, po startu se sice propadl, ale v průběhu závodu předjel Valentina Rossiho a snažil se dotahovat i na Márqueze, ten si ale výhru pohlídal. "Jsem velmi šťastný, protože to byl obtížný závod. Dva pády v tréninku mě stály hodně sil, ale dřel jsem a je skvělé dosáhnout pro tým dalšího pódia. Měl jsem dobrý start, ale musel jsem ubrat plyn, když najel Marc těsně přede mě. To mě stálo několik pozic. V úvodních kolech fungovala motorka opravdu dobře, byl jsem schopen postupovat vpřed a užíval jsem si to. Ve druhé polovině závodu byla motorka skvělá a já rychlý," vzpomínal na svou stíhací jízdu. "Předjel jsem Valentina a udělal naprosto všechno, abych se přiblížil Marcovi. Nemohl jsem udělat víc, ale všechna čest, neudělal žádnou chybu, velmi dobře si hlídal rozestup a zasloužil si vyhrát. Jen jsem dál tlačil a druhé místo je nakonec fantastický výsledek. Jsou to mé čtvrté stupně vítězů a v šampionátu nejsem tak daleko, takže nemohu chtít víc. Teď jedeme do Laguny, pokusíme se bojovat o další pódium a doufejme, že i o první vítězství."

Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) - 3. místo
Devítinásobný mistr světa se potřetí v sezoně dostal na stupně vítězů, po startu dokonce vedl. "Zůstat na pódiu je vždy dobré, ale očekával jsem trochu víc, lepší závod. Během víkendu jsme učinili některá rozhodnutí, včera jsme se rozhodli pro jeden způsob nastavení a dnes jsem se po několika kolech začal dost trápit. Prvních deset kol nebylo tak špatných, ale potom jsem začal mít problémy, bylo těžké zatáčet, zejména doleva, příliš mi to podkluzovalo," vysvětloval. "Musíme zapracovat a udělat další krok, abychom se udrželi nejlepších. Příště nás čeká Laguna, velmi speciální trať, pokusíme se tam zajet lepší výsledek. Je nás pět velmi rychlých jezdců a jsme teď sobě blíž, protože Dani a Jorge jsou bohužel zraněni, za týden nás čeká další závod. Pokud chci bojovat o šampionát, musím jet rychleji a musím být konstantně rychlejší, takže musím udělat další krok."

Márquez se po vítězství dostal do čela celkové klasifikace, na svém kontě má 138 bodů, dva body ztrácí Pedrosa, který si při tréninku zlomil klíční kost a přivodil otřes mozku, proto závod vynechal, podobná nehoda během víkendu potkala i třetího Lorenza, který si klíční kost zlomil už před dvěma týdny, nyní si poškodil voperovanou titanovou destičku, musel znovu na operační sál a závodu se tak rovněž nemohl zúčastnit. Malorčan získal letos 127 bodů. Celkově čtvrtý je Crutchlow se 107 a pátý Rossi se 101.


10. října | Fabio di Giannatonio dnes slaví 21 let.
10. října | V roce 2022 se MotoGP vrátí do Brazílie: odkaz
6. října | Migno obdržel penalizaci za incident, který způsobil v dnešním závodě. V Japonsku se posune na roštu o šest míst vzad. odkaz
6. října | Márquez stejně jako v Misanu opět překonal Quartarara a vítězí v závodě: odkaz
6. října | Márquez slaví osmý titul: odkaz