MotoGP: Na úvod amerického víkendu byl nejrychlejší Cal Crutchlow

V prvním tréninku byl nejúspěšnější britský závodník Cal Crutchlow. Za ním se seřadili Valentino Rossi a Marc Márquez. Dani Pedrosa trénink vynechal.

Jezdci královské kubatury mají za sebou první trénink na okruhu Laguna Seca. (Jezdci slabších kubatur v Laguně nejedou.)

Do GP Spojených států nenastoupí Andrea Iannone, který vynechal už předchozí závod kvůli zranění ramene. Místo dlouhodobě marodícího Bena Spiese tento víkend pojede Alex de Angelis.

Zranění Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo jsou podle lékařů schopní zúčastnit se závodního víkendu na okruhu Laguna Seca. Dani Pedrosa však do prvního tréninku raději nenastoupil, aby zbytečně nezatěžoval zraněné rameno. Uvidíme ho tedy až ve druhém tréninku.

Nejúspěšnějším jezdcem dnešního prvního tréninku se stal Cal Crutchlow se satelitní Yamahou a za ním následoval Valentino Rossi s tovární Yamahou. Při svém prvním kontaktu s okruhem Laguna Seca se na třetí místo probojoval Marc Márquez.

Stefan Bradl obsadil čtvrtou pozici. Alvaro Bautista skončil pátý, když za sebou nechal Andreu Doviziosa na Ducati.

Nejrychlejším z „céertéčkařů“ byl Aleix Espargaro na sedmé příčce. Desítku doplnili domácí Nicky Hayden, Brit Bradley Smith a Francouz Randy de Puniet. Zraněný a v nedávné době dvakrát operovaný Jorge Lorenzo zaznamenal jedenáctý čas.

Karel Abraham byl patnáctý a Lukáš Pešek ve svém prvním tréninku v Laguně obsadil třiadvacátou pozici.

Ve Spojených státech se k tradičním jezdcům přidal i Američan Blake Young (startující na divokou kartu). První trénink dokončil na 21. místě.