MotoGP: Na úvod si nejlépe vedou stroje značky Yamaha

Aleix Espargaro zajel nejrychlejší kolo prvního německého tréninku. Do první trojice se vešli pouze jezdci Yamahy. Za Espargarem skončili Lorenzo a Rossi.

Po značnou část tréninku vedl Jorge Lorenzo, ale v závěrečné fázi se do čela probojoval Aleix Espargaro. Lorenzo skončil druhý, přičemž těsně za sebou nechal svého týmového kolegu Rossiho. Tito všichni tři jezdci sedlají motocykly Yamaha. Čtvrtý jezdec v pořadí - Pol Espargaro - taktéž jezdí na Yamaze. Až na pátém místě se objevuje první Honda, konkrétně Honda pilotovaná Bautistou.

Marc Márquez v tréninku upadl. Odešel po svých a později se opět vrátil na trať. Jeho čas však nestačil na lepší než šesté místo. V první šestici je tedy pět Španělů (bratři Espargarové, Lorenzo, Bautista a Márquez) a jeden Ital (Rossi).

MotoGP: Marquez prodloužil svou sérii vítěztví na osm v řadě

Sedmý čas dnes zaznamenal domácí jezdec - Stefan Bradl. Desítku doplnili Pedrosa, Iannone a Hernandez.

Karel Abraham si v prvním tréninku vyjel sedmnácté místo.

Kromě Márqueze skončil na zemi i Bradley Smith (a to dokonce dvakrát). I britský jezdec je naštěstí po obou pádech v pořádku.