MotoGP: Nejlepší čas prvního tréninku zaznamenal Rossi

Valentino Rossi zajel nejrychlejší kolo amerického dopoledne. Bradley Smith obsadil druhé místo a první trojici zkompletoval Andrea Iannone.

Po čtyřtýdenní letní přestávce se závodníci opět vydali na trať. V nejlepší formě se po prázdninách ukázal Valentino Rossi. Bradley Smith zaostal za Rossim o 34 tisícin sekundy. Časem 1:34,569 si zajistil druhé místo. Andrea Iannone ztratil na britského jezdce jednu setinu vteřiny a skončil třetí.

Smithův týmový kolega Pol Espargaro zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Díky tomu se stal nejrychlejším Španělem dnešního amerického dopoledne. Další ze Španělů, Marc Márquez, který ovládl všech devět dosud odjetých závodů, se tentokrát musel smířit až s pátým místem. Jorge Lorenzo nedávno oznámil prodloužení smlouvy s Yamahou a toto oznámení teď "oslavil" šestým místem v prvním tréninku.

Yamaha a Jorge Lorenzo se dohodli na novém dvouletém kontraktu

Za Lorenzem se umístili Scott Redding a Aleix Espargaro. Andrea Dovizioso a Yonny Hernandez doplnili elitní desítku.

Karel Abraham zahájil závodní víkend patnáctým místem.

Výsledkovou listinu uzavírá Leon Camier, náhradník za zraněného Haydena. Nicky Hayden kvůli operaci ruky vynechá nejen závod v Indianapolis, ale neuvidíme jej ani v Brně, kde se místo něj zúčastní opět Leon Camier.