MotoGP: Nejrychlejším mužem posledního volného tréninku se stal Casey Stoner

Jezdci týmu Repsol Honda se seřadili na prvních dvou místech posledního volného tréninku. Za nimi se umístnil Ben Spies. Karel Abraham skončil čtrnáctý.

Oproti druhému volnému tréninku si Casey Stoner polepšil. Včera odpoledne ho trápily potíže s motocyklem. Dnes už bylo vše v pořádku a Stoner se posunul na první místo. Jeho týmový kolega Dani Pedrosa se v Indianapolis ukazuje v dobré formě. Druhý volný trénink vyhrál a v prvním a třetím obsadil druhé místo.

Těsně za Pedrosu se tentokrát zařadil Ben Spies, který jede svůj domácí závod. Na čtvrté místo se s Hondou satelitního týmu dostal Stefan Bradl. Druhou nejrychlejší Yamahu dnes sedlal Andrea Dovizioso, který zajel pátý nejrychlejší čas. Až na sedmém místě se objevil Jorge Lorenzo s dalším strojem značky Yamaha. Toto umístění bylo pro vedoucího muže šampionátu evidentně zklamáním. Mezi Doviziosa a Lorenza se ještě vklínil Alvaro Bautista s Hondou.

Jezdci Ducati obsadili osmé a desáté místo. Valentino Rossi byl tím úspěšnějším z nich. Mezi Haydenem a Rossim se umístnil Cal Crutchlow, který v závěru tréninku utrpěl pád. Naštěstí však vyváznul bez zranění.

Na jedenácté pozici skončil Aleix Espargaro a stal se tak nejrychlejším jezdcem s motocyklem CRT. Za ním se seřadili Hernandez a de Puniet. Čtrnácté místo obsadil náš Karel Abraham.

Jezdci Steve Rapp a Aaron Yates, startující na divokou kartu, splňují limit 107 % času nejrychlejšího, takže je pravděpodobné, že je uvidíme i v zítřejším závodě.