MotoGP: Quartararův čas nakonec nebyl smazán a je tak nejrychlejším jezdcem dne AKTUALIZOVÁNO

AKTUALIZACE: Quartararův rekordní čas nakonec nebyl smazán. Quartararo je tedy nejrychlejším mužem dnešního dne a navíc i držitelem nejrychlejšího kola na okruhu Silverstone.

AKTUALIZACE:

Během druhého tréninku bylo oznámeno, že nejrychlejší časy Fabia Quartarara a Valentina Rossiho byly smazány z důvodu překročení limitů dráhy, ale nakonec padlo rozhodnutí, že ani jeden z těchto časů nebude smazán. Quartararo je tedy nejrychlejším mužem dnešního dne a navíc i držitelem nejrychlejšího kola na okruhu v Silverstone. A Valentino Rossi je čtvrtý, takže je v postupové desítce.

Pátečnímu odpoledni ve Velké Británii navzdory pádu kraloval Marc Márquez. Díky času 1:59,476 je nejen nejrychlejším mužem dnešního dne, ale vylepšil i dosavadní nejlepší čas na okruhu v Silverstone. Druhé místo obsadil Maverick Viňales, který také pokořil hranici dvou minut na kolo. V kombinovaném pořadí dnešního dne je na třetí pozici Fabio Quartararo, ten je tam ovšem díky dopolednímu času. V závěru měl Quartararo sice rozjeté velmi rychlé kolo, útočil na rekordní čas, ale v jednom místě to trochu přehnal a musel mimo trať. Quartararův rekordní čas v hodnotě 1:59,225 byl smazán kvůli překročení limitů dráhy. Podobně dopadl i Valentino Rossi, kterému byl také smazán čas.

Třetím nejrychlejším jezdcem druhého tréninku je domácí Cal Crutchlow, který je zároveň posledním, kdo se dokázal dostat pod dvě minuty na kolo. Čtvrtý Andrea Dovizioso zajel své nejlepší kolo za 2:00,110. První pětku uzavřel Franco Morbidelli. Za ním skončil nováček Miguel Oliveira. Následovali Jack Miller a Danilo Petrucci. V postupové desítce je i Aleix Espargaro, který měl odpoledne nějaký technický problém. Jeho mladší bratr Pol sice dnes odpoledne skončil desátý, ale díky času z dopoledne je v postupové desítce Quartararo, takže Pol Espargaro je v kombinovaném pořadí až jedenáctý a (zatím) nepostupuje. Další příležitost k probojování se do postupové desítky budou mít jezdci ještě zítra dopoledne.

Český jezdec Karel Abraham upadl dopoledne a odpoledne si to zopakoval. V kombinovaném pořadí dnešního dne je Abraham devatenáctý, ačkoliv ve druhém tréninku skončil až dvaadvacátý, tedy poslední. Výsledkovou tabulku v kombinovaném pořadí stále uzavírá Jorge Lorenzo, který se vrátil po zranění zad.