MotoGP: Odpoledne se na osychající trati dostal do čela Márquez

Dopoledne bylo v Austinu deštivo. Odpoledne se počasí vylepšilo a trať osychala. Na prvních třech místech druhého tréninku se seřadili Márquez, Crutchlow a Iannone.

Po dopoledním dešti se počasí v Austinu vylepšilo a trať osychala. Nejrychlejší kolo texaského odpoledne zajel Marc Márquez. 0,327 s za Španělem skončil britský závodník Cal Crutchlow.  Andrea Iannone se posunul na třetí místo.

Aleix Espargaro s novým strojem Suzuki uzavřel páteční tréninky královské kubatury na čtvrtém místě. Andrea Dovizioso se po výhře v prvním tréninku propadl na páté místo. Vzhledem k osychání trati byl Doviho čas z dopoledne výrazně pomalejší než časy z druhého tréninku. Pro porovnání: Dovi dopoledne zajel 2:19,402 a nejrychlejší Márquezův čas z odpoledne má hodnotu 2:04,835.

MotoGP: Trénink přerušil pes, nejrychlejší byl Dovizioso

Nejrychlejší Yamahou druhého tréninku byla ta řízená Valentinem Rossim, který skončil na šesté pozici. Následoval Pol Espargaro s Yamahou týmu Monster Yamaha Tech 3. Stefan Bradl s Forward Yamahou se zařadil na osmé místo. Elitní desítku uzavřeli Yonny Hernandez a Bradley Smith. Zmíněný Smith uzavřel trénink pádem, který se naštěstí obešel bez následků. Smith nebyl jediným, kdo upadl, na zemi v samotném závěru skončil i Hector Barbera. I on je v pořádku.

Karel Abraham se odlepil z posledního (pětadvacátého) místa a posunul se na jednadvacáté.

Zítra od 21:10 do 21:50 našeho času mají jezdci MotoGP na programu kvalifikace. Závod pojedou v neděli ve 21:00 středoevropského času.