MotoGP: Po druhém dni testů se do čela posunul Valentino Rossi

Po nedělních testech v Jerezu je na první pozici Valentino Rossi. Porazil tak svého kolegu Jorgeho Lorenza, který dnes skončil až druhý. Třetí byl Cal Crutchlow.

Dopoledne byla trať částečně mokrá, proto se příliš netestovalo. Až po třech a půl hodinách od oficiálního zahájení testovacího dne se na trať vydalo více jezdců.

Valentino Rossi dnes zajel čas 1:39,525s a o 15 tisícin vteřiny tak porazil Jorgeho Lorenza. Za jezdci tovární Yamahy skončil Cal Crutchlow, který také sedlá motocykl značky Yamaha, ale v jeho případě se jedná o motocykl satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3.

Za třemi Yamahami skončila nejrychlejší Honda – tu pilotoval Dani Pedrosa. Nejrychlejší motocykl Ducati dnes řídil pátý Andrea Dovizioso.

Šestou pozici obsadil Alvaro Bautista. Alvaro však měl smolné odpoledne, ztratil kontrolu nad svým motocyklem v zatáčce Sito Ponse a upadl. Kvůli pádu Alvaro předčasně ukončil dnešní testy. Během následné lékařské prohlídky mu byly zjištěny menší zlomeniny malíčku a prsteníčku levé ruky. Navzdory zranění bude zítra pokračovat v testech.

Na sedmé místo se po dnešku propadl nováček v MotoGP – Marc Márquez. Elitní desítku doplnili Stefan Bradl, Andrea Iannone a Nicky Hayden. Nejrychlejším „céertéčkem“ na trati byl tentokrát Hector Barbera na jedenácté příčce.

Z našich jezdců byl opět rychlejší Karel Abraham na 19. místě. Lukáš Pešek skončil 25.

Posledním testovacím dnem před prvním závodem v Kataru bude toto pondělí. Podle předpovědi počasí by však zítra v Jerezu mělo pršet.

25 PESEK, Lukas Came IodaRacing Project 1:44.874 5.349
15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.