MotoGP: Poslední den v Sepangu Rossi a Pedrosa zajeli nejrychlejší čas

Valentino Rossi a Dani Pedrosa během posledního dne testů v Sepangu zajeli čas 1:59,999s, což je nejrychlejší čas dne. Třetí skončil Andrea Dovizioso.

Třetí den testů v Sepangu a třetí vítěz – první testovací den ovládl Alvaro Bautista, ve druhém dni zaznamenal nejlepší čas Dani Pedrosa a dnes se k Pedrosovi s nejrychlejším časem přidal Valentino Rossi.

Dnes se dva jezdci poprvé během těchto testů dostali pod hranici 2:00s na kolo. Valentino Rossi a Dani Pedrosa zajeli čas 1:59,999s. 68 ticícin vteřiny na Rossiho a Pedrosu ztratil Rossiho krajan Andrea Dovizioso s motocyklem značky Ducati.

Aleix Espargaro si oproti dvěma předchozím dnům o dvě příčky pohoršil. Stefan Bradl skončil pátý. Vítěz prvního dne testů, Alvaro Bautista, dnes obsadil šesté místo. Mistr světa královské kubatury z roku 2012, Jorge Lorenzo, zajel sedmý čas. Osmý byl Cal Crutchlow. Za Crutchlowem se seřadili dva jezdci z týmu Monster Yamaha Tech 3, ve kterém Crutchlow dříve jezdil. Úspěšnějším z nich byl Bradley Smith. Pol Espargaro uzavřel elitní desítku.

Karel Abraham i dnes (stejně jako ve dvou předchozích dnech) získal dvaadvacátou pozici.

Program v Sepangu už dneškem skončil. Tovární týmy Ducati, Honda a Yamaha se nyní přesunou na okruh Phillip Island kvůli testování bezpečnosti pneumatik. Po tomto testu budou následovat oficiální testy v Kataru (7. – 9. března).

23 AOKI, Nobuatsu Team Suzuki MotoGP 2:06.482 6.483

10:25 | Závod Moto3 začne v 11:40 a pojede se jen 13 kol, následovat bude Moto2 ve 12:40, pojede se 21 kol a start MotoGP zůstává na 14:00.
10:18 | Změna programu kvůli mlze: warm up Moto2 10:30 - 10:45, warm-up MotoGP 10:55 - 11:10.
10:12 | V 10:10 byla znovu otevřena pit lane, warm up Moto3 pokračuje a bude o pět minut kratší.
9:20 | Vtipné odhánění mlhy v Aragonu - video: odkaz
9:20 | Warm up Moto3 je pořád ještě přerušen kvůli mlze. Bude zkrácen o pět minut.