MotoGP: Poslednímu katalánskému tréninku dominoval Márquez

Márquez se včera nijak neprosazoval na předních příčkách, ale dnes se na modifikované trati dostal na první místo. Druhé místo ve čtvrtém tréninku získal Cal Crutchlow, třetí skončil Andrea Iannone.

Ve čtvrtém volném tréninku se poprvé o tomto katalánském víkendu prosadil na první příčku bývalý dvojnásobný šampion MotoGP – Marc Márquez s čase 1:45,194. Cal Crutchlow je v Katalánsku v dobré formě – čtvrtý trénink uzavřel na druhém místě. Na Márqueze ovšem ztratil 0,41 s. Trojici nejlepších uzavřel Andrea Iannone se ztrátou 0,533 s na Márqueze.

MotoGP: V sobotu dopoledne se na první místo vrátil Viňales

Čtvrtý čas zajel Maverick Viňales, který ovládl první a třetí volný trénink. Páté místo patří britskému jezdci – Scottu Reddingovi. Andrea Dovizioso, který z třetího tréninku nedokázal postoupit přímo do druhé kvalifikace, tentokrát obsadil šestou pozici.

Sedmý čas zaznamenal Valentino Rossi. Za Italem skončil Španěl Dani Pedrosa, který se jako první nevešel do ztráty jedné vteřiny na Márqueze, za svým týmovým kolegou zaostal o 1,055 s. Do elitní desítky se vešli i Pol Espargaro a Danilo Petrucci.

Petrucci v tréninku upadl, ale naštěstí je v pořádku. Pád měl i Bautista. I on vyvázl nezraněn.