MotoGP: Poslednímu tréninku kraloval Márquez

Marc Márquez opanoval čtvrtý volný trénink. Hned za něj se zařadil jeho týmový kolega Dani Pedrosa. I na třetím místě je Španěl - Maverick Viňales.

V závěrečném tréninku královské kubatury zajel nejrychlejší čas Marc Márquez. Jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 2:04,201. Dařilo se i Márquezovu týmovému kolegovi. Dani Pedrosa obsadil druhé místo s časem 2:04,658. Za Márquezem a Pedrosou skončil jejich krajan Maverick Viňales, který na Márqueze ztrácí 0,559 s.

Prvním nešpanělským jezdcem je Australan Jack Miller, který už na nejrychlejšího Márqueze ztrácí přes vteřinu. První pětici uzavírá Cal Crutchlow. Šestou příčku obsadil Johann Zarco.

Andrea Dovizioso neměl vůbec dobrý průběh závěrečného tréninku. V úvodu se mu zastavil motocykl a musel do boxů. Totéž si ještě zopakoval v závěru tréninku. Navzdory potížím zajel sedmý čas.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Ve třetím tréninku se do vedení vrátil Viňales

V elitní desítce se objevili i Loris Baz, Scott Redding a Andrea Iannone. Těsně za první desítkou skončil Valentino Rossi.

Karel Abraham to dnes nemá jednoduché. Po včerejším pádu má zraněný kotník a před tímto tréninkem navíc zjistil, že má zraněný i meniskus. V posledním tréninku nakonec obsadil dvacáté místo.

Do tréninku nenastoupil Alex Rins, který má zlomenou ruku a musí se vrátit do Evropy, kde by po svém návratu měl podstoupit operační zákrok.