MotoGP před závodem ve Velké Británii

Ve dnech 24. až 26. srpna se na okruhu Silverstone pojede dvanáctý podnik letošního ročníku MotoGP.
MotoGP před závodem ve Velké Británii

O tomto víkendu se dějištěm dalšího podniku šampionátu MotoGP stane okruh Silverstone ve Velké Británii.

Původně se Velká cena Velké Británie jezdila na ostrově Man, ale kvůli bezpečnosti se roku 1977 přesunula na okruh Silverstone, po deseti letech se závod přemístil do Donington Parku a roku 2010 se opět vrátil Silverstone.

S délkou 5,9 km je Silverstone nejdelším okruhem v kalendáři. Má osm levých a deset pravých zatáček.

Traťový rekord z kvalifikace zde drží Marc Márquez, který loni zajel čas 1:59,941. Nejrychlejší kolo z tohoto okruhu má na svém kontě také Marc Márquez. Toto kolo zajel loni a má hodnotu 2:01,560.

MotoGP: GP Velké Británie roku 2017 vyhrál Dovi 

MotoGP: GP Velké Británie roku 2017 vyhrál Dovi 

Pro letošní rok má Silverstone nový povrch, na němž jezdci ještě netestovali.

Jako vedoucí muž šampionátu MotoGP do Velké Británie přijíždí Marc Márquez (201 bodů). Vzhledem k výši jeho náskoku jej ani po tomto závodě nemůže v čele nikdo vystřídat.

Druhé místo v šampionátu stále drží Valentino Rossi. Ital má na kontě 142 bodů. V posledních závodech se mu ovšem dost přiblížili jezdci Ducati. Třetí je Jorge Lorenzo (130 bodů) a čtvrtý Andrea Dovizioso (129 bodů). První pětku uzavírá Maverick Viňales (113 bodů).

Ve Velké Británii nebude závodit Pol Espargaro, který po nehodě v Brně ještě není v pořádku. Lékaři mu start nedovolili. Nahradit jej nemůže testovací jezdec Mika Kallio, protože má zraněné koleno a léčba bude trvat několik měsíců. Místo Kallia byl sice do funkce testovacího jezdce KTM vybrán Randy de Puniet, ten ovšem z důvodu zranění prstu také nemůže Espargara nahradit, takže nakonec místo něj vystartuje Loris Baz.

Zdroj: motogp.com, foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz