MotoGP před závodem ve Velké Británii

Ve dnech 24. až 26. srpna se na okruhu Silverstone pojede dvanáctý podnik letošního ročníku MotoGP.
MotoGP před závodem ve Velké Británii

O tomto víkendu se dějištěm dalšího podniku šampionátu MotoGP stane okruh Silverstone ve Velké Británii.

Původně se Velká cena Velké Británie jezdila na ostrově Man, ale kvůli bezpečnosti se roku 1977 přesunula na okruh Silverstone, po deseti letech se závod přemístil do Donington Parku a roku 2010 se opět vrátil Silverstone.

S délkou 5,9 km je Silverstone nejdelším okruhem v kalendáři. Má osm levých a deset pravých zatáček.

Traťový rekord z kvalifikace zde drží Marc Márquez, který loni zajel čas 1:59,941. Nejrychlejší kolo z tohoto okruhu má na svém kontě také Marc Márquez. Toto kolo zajel loni a má hodnotu 2:01,560.

MotoGP: GP Velké Británie roku 2017 vyhrál Dovi 

MotoGP: GP Velké Británie roku 2017 vyhrál Dovi 

Pro letošní rok má Silverstone nový povrch, na němž jezdci ještě netestovali.

Jako vedoucí muž šampionátu MotoGP do Velké Británie přijíždí Marc Márquez (201 bodů). Vzhledem k výši jeho náskoku jej ani po tomto závodě nemůže v čele nikdo vystřídat.

Druhé místo v šampionátu stále drží Valentino Rossi. Ital má na kontě 142 bodů. V posledních závodech se mu ovšem dost přiblížili jezdci Ducati. Třetí je Jorge Lorenzo (130 bodů) a čtvrtý Andrea Dovizioso (129 bodů). První pětku uzavírá Maverick Viňales (113 bodů).

Ve Velké Británii nebude závodit Pol Espargaro, který po nehodě v Brně ještě není v pořádku. Lékaři mu start nedovolili. Nahradit jej nemůže testovací jezdec Mika Kallio, protože má zraněné koleno a léčba bude trvat několik měsíců. Místo Kallia byl sice do funkce testovacího jezdce KTM vybrán Randy de Puniet, ten ovšem z důvodu zranění prstu také nemůže Espargara nahradit, takže nakonec místo něj vystartuje Loris Baz.

Zdroj: motogp.com, foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14:15 | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
14:14 | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
12:57 | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.