MotoGP před závodem ve Velké Británii

Ve dnech 24. až 26. srpna se na okruhu Silverstone pojede dvanáctý podnik letošního ročníku MotoGP.
MotoGP před závodem ve Velké Británii

O tomto víkendu se dějištěm dalšího podniku šampionátu MotoGP stane okruh Silverstone ve Velké Británii.

Původně se Velká cena Velké Británie jezdila na ostrově Man, ale kvůli bezpečnosti se roku 1977 přesunula na okruh Silverstone, po deseti letech se závod přemístil do Donington Parku a roku 2010 se opět vrátil Silverstone.

S délkou 5,9 km je Silverstone nejdelším okruhem v kalendáři. Má osm levých a deset pravých zatáček.

Traťový rekord z kvalifikace zde drží Marc Márquez, který loni zajel čas 1:59,941. Nejrychlejší kolo z tohoto okruhu má na svém kontě také Marc Márquez. Toto kolo zajel loni a má hodnotu 2:01,560.

MotoGP: GP Velké Británie roku 2017 vyhrál Dovi 

MotoGP: GP Velké Británie roku 2017 vyhrál Dovi 

Pro letošní rok má Silverstone nový povrch, na němž jezdci ještě netestovali.

Jako vedoucí muž šampionátu MotoGP do Velké Británie přijíždí Marc Márquez (201 bodů). Vzhledem k výši jeho náskoku jej ani po tomto závodě nemůže v čele nikdo vystřídat.

Druhé místo v šampionátu stále drží Valentino Rossi. Ital má na kontě 142 bodů. V posledních závodech se mu ovšem dost přiblížili jezdci Ducati. Třetí je Jorge Lorenzo (130 bodů) a čtvrtý Andrea Dovizioso (129 bodů). První pětku uzavírá Maverick Viňales (113 bodů).

Ve Velké Británii nebude závodit Pol Espargaro, který po nehodě v Brně ještě není v pořádku. Lékaři mu start nedovolili. Nahradit jej nemůže testovací jezdec Mika Kallio, protože má zraněné koleno a léčba bude trvat několik měsíců. Místo Kallia byl sice do funkce testovacího jezdce KTM vybrán Randy de Puniet, ten ovšem z důvodu zranění prstu také nemůže Espargara nahradit, takže nakonec místo něj vystartuje Loris Baz.

Zdroj: motogp.com, foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz