Marco Bezzecchi Foto: Václav Duška Jr.

Marco Bezzecchi | Foto: Václav Duška Jr.

Marco Bezzecchi v úvodu letošní sezóny Foto: Václav Duška Jr.
Marco Bezzecchi na podiu v Le Mans Foto: Václav Duška Jr.
Marco Bezzecchi na Sachsenringu Foto: Václav Duška Jr.
Marco Bezzecchi na podiu ve Velké Británii Foto: Václav Duška Jr.
11
Fotogalerie

MotoGP: Představení nováčků – Marco Bezzecchi

V roce 2022 uvidíme v královské kubatuře hned pět nováčků. Postupně si je všechny představíme. Dnes to bude Marco Bezzecchi.

Marco Bezzecchi se narodil 12. listopadu 1998 v italském městě Rimini. V letech 2014 a 2015 se účastnil italského šampionátu CIV ve třídě Moto3, přičemž ve druhém roce své účasti v CIV sedmkrát zvítězil a nakonec dosáhl na titul.

Ve světovém šampionátu třídy Moto3 se poprvé objevil v roce 2015. Toho roku odjel dva závody – v Kataru a pak doma v Itálii. O rok později absolvoval také dva závody v nejslabší kubatuře MS silničních motocyklů. Tehdy jel závody v Rakousku a ve Velké Británii. Kromě toho se v roce 2016 účastnil také juniorského mistrovství FIM CEV Moto3.

Stálým účastníkem MS silničních motocyklů se Bezzecchi stal v roce 2017, kdy jezdil pro tým CIP-Unicom Starker v kategorii Moto3. Své první podium vybojoval v Japonsku roku 2017, což v tom roce bylo jeho jediným podiem. O rok později už byl Bezzecchi pravidelným bojovníkem o nejvyšší příčky.  Na podium se dostal devětkrát, z čehož třikrát na stupínek nejvyšší. Až do závěrečné fáze roku se držel v bojích o titul. Nakonec skončil celkově třetí.

V roce 2019 se Bezzecchi posunul do prostřední kubatury k týmu Red Bull KTM Tech3. V Nizozemsku a v Thajsku se probojoval do první desítky, což byly jeho nejlepší výsledky roku 2019. O rok později se posunul k týmu SKY Racing Team VR46 a začal sbírat větší úspěchy. Sedmkrát vystoupil na podium, z čeho dvakrát zvítězil. Celkově skončil v sezóně 2020 na čtvrtém místě.

Letos Bezzecchi pokračoval s Rossiho týmem. A stejně jako loni zaznamenal sedm umístění na stupních vítězů, z čehož jednou stál na stupni nejvyšším. V celkovém pořadí šampionátu obsadil třetí místo, což je jeho nejlepším umístěním v šampionátu Moto2. V nejslabší kubatuře byl v celkovém pořadí také nejlépe na třetí pozici (v roce 2018).

V příští sezóně už se Bezzecchi posune do královské kubatury, kde bude závodit na Ducati Rossiho týmu a jeho týmovým kolegou bude Luca Marini, který už má jeden rok v MotoGP za sebou.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Rob Gray, Lukasz Swiderek

Doporučujeme

Články odjinud