MotoGP příští týden v Kataru nebude, pojedou jen slabší kubatury

Kvůli koronaviru nakonec musí být zrušen závod MotoGP v Kataru. Závodit budou pouze slabší kubatury.

Pouhý týden před plánovaným prvním závodem MotoGP v Kataru přišlo oficiální oznámení, že se závod královské kubatury v Kataru nepojede.

Kvůli šířícímu se koronaviru platí určitá omezení v cestování. V Kataru od nynějška zavedli pravidlo, že všichni cestující, kteří přiletí do Kataru přímo z Itálie nebo případně Itálii navštívili v předchozích dvou týdnech, budou umístěni minimálně na čtrnáct dní do karantény.

GP Thajska se pojede dle plánu, koronovirus ji neohrozí

GP Thajska se pojede dle plánu, koronovirus ji neohrozí

Toto pravidlo už platilo pro jiné země, ale to, že se do seznamu přidala právě Itálie, má na MotoGP velký vliv. Karanténa by se totiž dotkla mnoha osob z prostředí MotoGP, proto nakonec padlo rozhodnutí závod MotoGP zrušit.

Jezdci a týmy z Moto3 a Moto2 už v Kataru jsou, protože tam od pátku do neděle testovali, takže je výše uvedená omezení nepostihnou. Závody slabších kubatur se tedy příští týden pojedou.

Co se týče GP Thajska a dalších závodů, zatím není jisté. Před časem sice bylo potvrzeno, že GP Thajska se pojede dle plánu, nicméně koronavirus se nadále šíří. Objevují se spekulace, že GP Thajska by mohla být odsunuta na září.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz