MotoGP: První den testů v Jerezu nejúspěšněji zahájil Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo, úřadující mistr světa, byl dnes nejrychlejším jezdcem v deštivém Jerezu. Za Lorenzem skončila dvojice Repsolu – Dani Pedrosa a Marc Márquez.

Počasí v Jerezu je tento týden nevyzpytatelné. Už jezdci slabších kubatur zažili jak deště, tak i dny s modrou oblohou. Jezdci MotoGP se dnes potýkali s několika silnými dešťovými přeháňkami. Trať střídavě osychala a mokla. Někteří jezdci raději zůstávali po většinu času v boxech.

S nepřízní počasí si nakonec nejlépe poradil Jorge Lorenzo, který dnešní testovací den uzavřel na špici. Za Lorenzem se seřadili dva jeho krajané – Dani Pedrosa a Marc Márquez. Tím trochu rychlejším z nich byl Dani Pedrosa. Marc Márquez za ním zaostal o pouhých pět setin vteřiny.

Za třemi španělskými závodníky se vytvořila skupina tří Italů. Čtvrtým nejrychlejším jezdcem byl dnes Andrea Iannone. Pátý skončil Michele Pirro z testovacího týmu Ducati. Italský blok uzavřel Valentino Rossi s Yamahou.

Mistr světa z roku 2006, Nicky Hayden, dnes obsadil sedmé místo. Osmým nejrychlejším byl Cal Crutchlow. Deváté místo po dnešku patří Stefanu Bradlovi, který odpoledne havaroval, ale naštěstí odešel z místa nehody nezraněn.

První desítku uzavírá Andrea Dovizioso, který dnes slaví sedmadvacáté narozeniny.

Z našich jezdců se výše umístnil Karel Abraham. Karel odjel 26 kol a skončil čtrnáctý. Lukáš Pešek najezdil pouze 17 kol a obsadil dvaadvacátou příčku.

Testy v Jerezu pokračují už zítra dopoledne.