MotoGP: První místo na startu ve Francii vybojoval Marc Márquez

Z první řady se do zítřejšího závodu vydají dva Španělé a jeden Ital. Nejrychlejším jezdcem kvalifikace byl Marc Márquez, druhý byl Jorge Lorenzo a třetí Andrea Dovizioso.

V dnešní kvalifikaci třídy MotoGP zvítězil vedoucí jezdec šampionátu – Marc Márquez s Hondou. Jeho krajan Jorge Lorenzo s Yamahou na něj ztratil tři setiny vteřiny a obsadil druhé místo. Spolu se dvěma španělskými závodníky se v první řadě ukáže i Ital Andrea Dovizioso s motocyklem značky Ducati. Z první řady tedy vyrazí jezdci na motocyklech tří různých značek.

Navzdory těžkému pádu ve čtvrtém tréninku vybojoval čtvrté místo v kvalifikaci Cal Crutchlow. Na startu závodu se vedle něj postaví Stefan Bradl. Dani Pedrosa sice vyhrál oba páteční tréninky, ale dnes už se mu tak nedařilo. V kvalifikaci upadl; dokázal vstát a ještě pokračovat, ale na lepší než šesté místo už to nestačilo.

Třetí řadu vyplní Alvaro Bautista, Valentino Rossi a Bradley Smith. Čtvrtou řadu otevře Nicky Hayden. Nejrychlejší jezdec s motocyklem specifikace CRT byl v dnešní kvalifikaci Aleix Espargaro na jedenácté příčce. Randy de Puniet se zítra na startu závodu zařadí vedle svého týmového kolegy na dvanácté místo.

Místo v druhé kvalifikaci nezbylo na následující závodníky; jsou to: Iannone, Pirro, Barbera, Petrucci, Edwards, Abraham, Corti, Laverty, Staring, Pešek, Hernandez a Aoyama. Tito jezdci se zítra poskládají na třináctém až čtyřiadvacátém místě.

Z našich jezdců si lepší místo na startovním roštu vyjel Karel Abraham – vyrazí do závodu jako 18. Lukáš Pešek si oproti pátku (kdy byl v obou trénincích 24.) polepšil a posunul se na 22. místo.

Meteorologové na zítřek očekávají déšť. Původně byl déšť očekáván i na dnešní kvalifikaci, ale nakonec nepřišel.