MotoGP: První předsezónní test ovládl Marc Márquez

Úřadující šampion královské kubatury zahájil předsezónní testy nejlepším časem. Za Márquezem skončili Valentino Rossi a Dani Pedrosa.

Po zimní přestávce se motocykloví závodníci třídy MotoGP vrátili na závodní dráhu. V Malajsii je přivítala suchá trať. Testu se zúčastnily všechny týmy královské kubatury kromě týmu Ioda Racing. Nejpilnějšími jezdci byli Dani Pedrosa a Randy de Puniet. Oba zajeli 75 kol. Nejméně kol odkroužil Michael Laverty z týmu Paul Bird Motorsport (pouze 14 kol). Lavertyho postihly technické potíže (s brzdami a s motorem).

Nejrychlejším jezdcem na trati byl už dopoledne Marc Márquez. Jeho nejrychlejší kolo mělo hodnotu 2:00,767s. A odpoledne se zlepšil na 2:00,286s. Valentino Rossi na druhé pozici ztratil na Márqueze 0,518s. O další zhruba desetinu zaostal za Rossim Dani Pedrosa.

Čtvrtým nejúspěšnějším závodníkem dnešního testu v Malajsii se stal šampion z roku 2012 – Jorge Lorenzo, který těsně za sebou nechal svého krajana Alvara Bautistu. Za Bautistou následoval Stefan Bradl.

V bratrském souboji mezi Polem a Aleixem Espargarovými byl v boji s časem úspěšnější Aleix na sedmé pozici. Pol skončil devátý, přičemž na svého staršího bratra ztratil 215 tisícin vteřiny. Mezi Aleixe a Pola se vklínil Andrea Iannone. Desítku uzavřel Bradley Smith.

Náš Karel Abraham, který vynechal konec loňské sezóny kvůli operaci ramene, obsadil šestadvacáté místo.

Zítra a pozítří pokračuje testovací program v Malajsii. Jezdí se od deseti do osmnácti hodin tamního času.