MotoGP: První trénink ve Valencii ovládl Márquez

Na prvních třech místech prvního volného tréninku se seřadili tři španělští závodníci - Marc Márquez, Jorge Lorenzo a Aleix Espargaro.

Nejrychlejší čas prvního tréninku ve Valencii má hodnotu 1:31,296 a zajel jej Marc Márquez. Jorge Lorenzo na druhém místě za svým krajanem zaostal o 0,193 s. Třetí místo obsadil další Španěl – Aleix Espargaro.

Ani čtvrté místo si tentokrát Španělé nenechali vzít – vybojoval jej Dani Pedrosa. Až na pátém místě skončil první závodník, který nepochází ze Španělska – konkrétně se jedná o Itala Valentina Rossiho. Šesté místo obsadil Bradley Smith.

Fakta před závody ve Valencii

Sedmý Andrea Dovizioso za sebou nechal dva španělské závodníky – Hectora Barberu a Pola Espargara. Polyccio jede ve Valencii se zraněnou nohou. Zranění si způsobil při pádu ve třetím tréninku v Malajsii.

Desítku uzavírá Michele Pirro, který startuje na divokou kartu s motocyklem Ducati. Dalším, kdo jede na divokou kartu, je Randy de Puniet na novém stroji Suzuki. Francouz si v prvním tréninku vyjel šestnácté místo.

Český jezdec Karel Abraham zahájil své účinkování ve Valencii dvaadvacátou pozicí.