MotoGP: Prvnímu tréninku dominoval Aleix Espargaro

Aleix Espargaro zahájil australský závodní víkend nejlepším časem. Následovali Jorge Lorenzo a Andrea Iannone.

Jezdci se z Japonska přesunuli do Austrálie, kde právě třída MotoGP absolvovala první volný trénink. Na čele výsledkové listiny skončil Aleix Espargaro s časem 1:29,749s. Druhé místo obsadil Jorge Lorenzo, vítěz předchozích dvou závodů, který na staršího z bratrů Espargarových ztratil 160 tisícin sekundy. Za dvěma Yamahami následovala Ducati s Andreou Iannonem v sedle.

Fakta před australským závodem

Za Ducati skončila další Yamaha – čtvrté místo prvního tréninku si vyjel Valentino Rossi. Až na pátém místě skončil nejrychlejší jezdec s motocyklem značky Honda, kterým tentokrát je Marc Márquez – čerstvý dvojnásobný šampion kategorie MotoGP. Šestou pozici vybojoval Andrea Dovizioso, který těsně za sebou nechal svého týmového kolegu Cala Crutchlowa.

Na dalších místech se seřadili Bradley Smith a Dani Pedrosa. Elitní desítku doplnil německý závodník Stefan Bradl.

Karel Abraham zahájil program v Austrálii šestnáctým časem.