MotoGP: S mokrou australskou tratí si nejlépe poradil Crutchlow

Mokré počasí v Austrálii pokračuje. Nejlepší čas v prvním tréninku MotoGP zajel Cal Crutchlow. Dále se umístili Valentino Rossi a Danilo Petrucci.

Jezdci se již z Japonska, kde závodili před necelým týdnem, přesunuli do Austrálie, kde je ovšem nepřivítalo nijak příjemné počasí. Kromě toho, že je relativně chladno (kolem 12°C), tak navíc i prší. Pršelo už při tréninku nejslabší kubatury a během prvního tréninku MotoGP déšť ještě zintenzivnil, takže jezdci většinou trávili závěr tréninku v boxech.

Nejlepší čas prvního deštivého tréninku zajel Cal Crutchlow (1:40,957). Jen 0,041 s na něj ztratil druhý jezdec v pořadí, kterým byl Valentino Rossi. První trojici uzavírá Rossiho krajan Danilo Petrucci se ztrátou 0,053 s na Crutchlowa.

Hayden v Austrálii nahradí zraněného Pedrosu

Na čtvrté místo se zařadil domácí závodník Jack Miller, ten už ovšem na Crutchlowa ztratil půl vteřiny. První pětici uzavřel Marc Márquez, který se poprvé vydal na trať jako trojnásobný šampion královské kubatury. Šestý je po dnešním australském dopoledni Andrea Dovizioso. Za Italem následují tři Španělé: Maverick Viňales, Pol Espargaro a Alvaro Bautista. Desítku uzavírá Američan Nicky Hayden, který v Austrálii jede jako náhradník za zraněného Daniho Pedrosu.

Kromě Pedrosy, který si v Japonsku zlomil klíční kost, v Austrálii chybí i Andrea Iannone. Ital stále ještě nemá v pořádku zraněná záda. Opět místo něj jede Hector Barbera a místo Barbery, který se z týmu Avintia dočasně přesunul k tovární Ducati, závodí Mike Jones.