MotoGP se vrací pod reflektory katarského okruhu v Losail

Oficiální noční test MotoGP začíná první březnovou neděli.
MotoGP se vrací pod reflektory katarského okruhu v Losail
První březnovou neděli zahájí na katarském závodním okruhu Losail svůj druhý, tentokrát noční Oficiální test třída MotoGP. Během třech dnů se všichni jezdci znovu seznámí s podmínkami jízdy v záři reflektorů a zároveň budou mít příležitost vyzkoušet provedené změny v nastavení po prvním testu v Malajsii.

Úřadující mistr světa Valentino Rossi se po roce vrací do Kataru, kde se mu naposledy tolik nedařilo. Tehdy jel poprvé na pneumatikách japonského výrobce Bridgestone a první závod nebyl pro něho úplně tím nejlepším začátkem sezóny. V Malajsii si letos vedl velmi dobře a i když si těsně před odletem poranil levou nohu a ruku při drobné nehodě u sebe doma, celkově skončil v třídenním testu třetí.

Vicemistra světa a nejrychlejšího jezdce v letošním prvním testu v Malajsii Casey Stonera čeká v Kataru především zkouška operované člunkové kosti. Se stavem, v jakém je zápěstí několik měsíců po operaci nebyl Australan v Sepangu vůbec spokojený a i když byl po dva dny nejrychlejším jezdcem, nedokázal zajet více jak pět kol za sebou, natož celou závodní vzdálenost. Pro jezdce tovární Ducati je Katar na rozdíl od Rossiho závodním okruhem, na kterém se mu daří a v posledních dvou závodech královské kubatury tam zvítězil.

Pro třetího muže v celkovém hodnocení loňského šampionátu Daniho Pedrosu z tovární Repsol Hondy, bude druhý letošní test v Kataru v podobném stylu jak u Casey Stonera. Španěl si tam prověří stav svého zraněného kolena, jenž si loni zranil v Austrálii a které mu v prosinci operovali. V Malajsii Pedrosu operované koleno velmi bolelo a byl nucen svůj testovací program zkrátit o jeden den.

Jorge Lorenzo, týmový kolega Valentina Rossiho z tovární Fiat Yamahy v Sepangu ze začátku hledal potřebnou rychlost, nemohl se dostat do potřebného rytmu a až poslední den si výrazněji polepšil. Na Katar má španělský mladík dobré vzpomínky, minulým rokem tam jel svůj premiérový závod v královské kubatuře, startoval z pole position a nakonec si dojel pro skvělé druhé místo.

Velmi zajímavé bude sledovat jezdce továrního týmu Suzuki Lorise Capirossiho a Chrise Vermeulena. Oba budou pokračovat v testech nové GSV-R a určitě by rádi navázali na skvělý výsledek v Malajsii.

Premiérový závod v Kataru si v minulém roce prožil i Andrea Dovizioso, který tehdy skončil čtvrtý a svým výkonem během uplynulé sezony si zajistil místo v tovární Repsol Hondě, kde nahradil mistra světa z roku 2006 Nicky Haydena. Na okruhu v Losail má letos druhou příležitost pokračovat v přípravě svého továrního motocyklu RC212V spolu s jednotným obutím japonského výrobce Bridgestone.

Klepněte pro větší obrázekPo slibném začátku, jenž Nicky Hayden s Ducati předvedl v testech v závěru minulého roku, nebyl už tak rychlý v Malajsii a tak v příštích třech dnech má americký jezdec určitě v plánu výrazněji přispět ke své konkurenceschopnosti.

Naopak jeho krajan Colin Edwards z Tech 3 byl s výsledky posledního testu velmi spokojen. Na nejlepší jezdce ztratil minimum času a na svého týmového kolegu Jamese Toselanda dokázal najet více jak dvě a půl sekundy, což pro něho bylo velkým zadostiučiněním.

Jediným jezdcem, který bude v Kataru chybět je Sete Gibernau, jemuž se obnovilo staré zranění ramene, takže čas věnuje jeho léčbě. Ostatní jezdci satelitních Ducati Mika Kallio a Niccolo Canepa do Kataru pojedou a tam budou samozřejmě dál pokračovat v hledání receptu, jak co nejrychleji zkrotit své GP9.

Stejně tak budou v Kataru testovat a připravovat co nejlepší nastavení jezdci v sedlech satelitních Hond Toni Elías, Alex de Angelis z týmu Honda Gresini, Yuko Takahashi ze Scot Hondy a jediný jezdec LCR Hondy Randy de Puniet.

Překvapením testu v Kataru je návrat Kawasaki v čele s jejím jediným jezdcem, kterým se stal Marco Melandri. Italský jezdec v těchto dnech ještě závodí na čtyřech kolech v sérii Speedcar v Dubaji, ale už brzy si vyzkouší nový model Kawasaki, jenž před ním otestoval v privátním testu japonského výrobce v Austrálii jejich testovací tým.

Oficiální noční test MotoGP v Kataru proběhne ve dnech 1.3 až 3.3. 2009.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy první…

Po Brně se jezdci hned vydali do Rakouska, kde se odehrála velká bitva mezi Dovim a Márquezem. Vítězně z ní nakonec vyšel Dovi. Márquez dojel druhý a na podium se dostal i Dani Pedrosa.

15.  8.  2017 |
Abraham si z Rakouska veze dva body

Abraham si z Rakouska veze dva body

V rakouském závodě se sice Abraham dlouho pohyboval na dvanácté příčce, ale v závěru už měl příliš opotřebované pneumatiky, takže klesl na čtrnácté místo.

14.  8.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Příští rok pojede Redding u Aprilie

Příští rok pojede Redding u Aprilie

V pondělí vydala Aprilia oficiální prohlášení, že od příštího roku bude jejich novým jezdcem Scott Redding.

14.  8.  2017 |