MotoGP: Statistiky před závodem v Mugellu

Seriál MotoGP se přesouvá do Mugella, kde se pojede šestý podnik letošního roku.

Do Mugella, kde se jede šestý podnik letošního ročníku MotoGP, přijíždí jako vedoucí muž šampionátu Marc Márquez. Úřadující šampion vyhrál tři závody v řadě za sebou (v Austinu, v Jerezu a v Le Mans). Na svém kontě má nyní 95 bodů. Druhý je Maverick Viňales, který má 59 bodů, tedy o 36 méně než Márquez. Na průběžné první pozici šampionátu tedy nemůže v Mugellu dojít ke změně, protože maximální bodový zisk v závodě je 25 bodů.

Na dalších pozicích už jsou ovšem rozestupy daleko menší. Johann Zarco na třetí pozici ztrácí na Viňalese jen jeden bod. O další dva body méně má čtvrtý Valentino Rossi. První pětku uzavírá Danilo Petrucci se čtyřiapadesáti body.

Jediný český zástupce v královské kubatuře – Karel Abraham – je aktuálně na třiadvacáté pozici s jedním bodem na kontě.

V loňském roce se z výhry v Mugellu radoval domácí Andrea Dovizioso na Ducati. V předchozích sedmi letech ovšem v Mugellu pokaždé zvítězil španělský závodník. Roku 2010 italskému závodu kraloval Dani Pedrosa. V letech 2011 až 2013 se zde radoval Jorge Lorenzo. Roku 2014 zvítězil Marc Márquez. A v letech 2015 a 2016 skončil na nejvyšším stupínku opět Jorge Lorenzo.

Nejvíce výher z Mugella má Valentino Rossi. Celkově zde vyhrál devětkrát: jednou ve třídě 125 ccm, jednou v dvěstěpadesátkách a sedmkrát v královské kubatuře. Poslední Rossiho vítězství v Mugellu je z roku 2008.

Itálie je spolu s Nizozemskem a Velkou Británií jedinou zemí, která pořádala Velkou cenu silničních motocyklů ve všech letech od vzniku šampionátu (tj. od roku 1949).

V Mugellu se poprvé jela Velká cena v roce 1976 a vyhrál Barry Sheene.

Délka okruhu v Mugellu se od roku 1976 nezměnila, dráha stále měří 5,245 km.

Závod MotoGP v Mugellu roku 2004 byl nejkratším závodem v historii této kategorie. Trval jen šest kol. Závod totiž tehdy musel být zastaven kvůli dešti. (Pozn.: V té době se v případě deště nepřesedalo na motocykl s pneumatikami do mokra.) První část závodu tak posloužila jen jako „kvalifikace“ pro druhou část. Dle tehdejších pravidel se pak odjelo jen šest kol, která před přerušením zbývala do konce. Jako konečný výsledek závodu se pak bral výsledek druhého (tedy toho šestikolového) závodu.

Zdroj: motogp.com, foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře