MotoGP: Test v Jerezu ovládl Quartararo s rekordním časem

Nováčkovi ve třídě MotoGP se v Jerezu daří zajíždět velmi rychlé časy. V sobotu si Quartararo vyjel pole position, v závodě musel odstoupit kvůli technické závadě z druhého místa, ale v testu byl opět nejrychlejší.

Jezdci MotoGP zůstali po závodě ještě v Jerezu a absolvovali tam jednodenní testovací program.

Fabio Quartararo si v sobotu vyjel první pole position v kategorii MotoGP a stal se tak nejmladším jezdcem, který kdy v MotoGP startoval z pole position. V závodě se mu také dařilo, dlouho jel druhý, ale pak jej vyřadila technická porucha, takže se prvního podia nedočkal. Dnes v testu se mu ovšem opět velmi dařilo. Díky rekordnímu času 1:36,379 se stal nejrychlejším mužem dnešního dne. Druhý Cal Crutchlow s Hondou na něj ztratil 0,418 s. První trojici uzavřel Quartararův kolega Franco Morbidelli. Jezdcům nového týmu Petronas Yamaha SRT to tedy nyní jezdí velmi dobře a navíc se jim daří porážet jezdce tovární Yamahy.

MotoGP: Z první pole position v královské třídě se raduje nováček Quartararo

Na čtvrtou příčku se zařadil Pol Espargaro s KTM. První pětku uzavřel Maverick Viňales na tovární Yamaze. Viňales byl dnes nejpilnějším jezdcem na dráze, zajel 94 kol, nicméně na Quartarara s Yamahou týmu Petronas ztratil přes osm desetin.

Šestý nejlepší čas dnes zaznamenal nováček Joan Mir. Vítěz včerejšího závodu – Marc Márquez – obsadil sedmé místo. Alex Rins, který včera skončil na druhé pozici, byl dnes osmý a zároveň poslední, kdo se vešel do jedné vteřiny s nejrychlejším mužem dnešního dne.

Jorge Lorenzo dnes zajel 93 kol a s časem 1:37,466 se zařadil na deváté místo. Desítku uzavřel Takaaki Nakagami.

Karel Abraham byl v dnešním testu devatenáctý.

Do testu nenastoupil Andrea Iannone, který kvůli zranění nohy musel vynechat i včerejší závod.

Nyní jezdce čeká závod v Le Mans, který se jede 19. května.