MotoGP: Trénink přerušil pes, nejrychlejší byl Dovizioso

Trénink královské kubatury přerušil zatoulaný pes. Nejlepší čas zajel Andrea Dovizioso. Dále se umístili Marc Márquez a Scott Redding.

Trénink Moto3 musel být odložen, což mělo za následek posunutí dalších tréninků. Jezdce MotoGP v odloženém tréninku trápilo nejen deštivé počasí, ale i zaběhnutý pes. Zmíněný pes způsobil několikaminutové přerušení tréninku. Zvíře volně pobíhalo po trati, což bylo nebezpečné. Po odchytu psa trénink dále pokračoval.

Na mokré trati nakonec zajel nejlepší čas Andrea Dovizioso. Marc Márquez na druhém místě na něj ztratil téměř půl vteřiny. První trojici doplnil Scott Redding.

MotoGP: Po bojích mezi Ducati a Yamahou se nejvíce raduje Rossi

Vítěz katarského závodu – Valentino Rossi – zahájil tréninky v Americe čtvrtým nejlepším časem. Rossiho krajan Danilo Petrucci skončil pátý. Za italskou dvojicí se umístili oba jezdci týmu Monster Yamaha Tech 3, přičemž Bradley Smith obsadil šesté místo a Pol Espargaro se zařadil na sedmou příčku.

Do první desítky se v prvním tréninku vešli i Cal Crutchlow, Jorge Lorenzo a Yonny Hernandez. Náhradník za Daniho Pedrosu – Japonec Hiroshi Aoyama – se při svém prvním volném tréninku v Austinu s Repsol Hondou dostal na dvanáctou pozici.

Karel Abraham dnes dopoledne (texaského času) zajel až pětadvacátý čas. Tím pádem uzavřel výsledkovou listinu. Za vítězem tréninku zaostal Abraham o 6,003 s.

V závěru tréninku upadl Maverick Viňales s motocyklem Suzuki. Jezdec naštěstí odešel po svých.