MotoGP v Aragonii 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Po dvou závodech (v Silverstone a Misanu), které ovlivnil déšť, přišel suchý závod. Z vítězství se radoval Jorge Lorenzo a na podium v Aragonsku vystoupili i Dani Pedrosa a Valentino Rossi.
MotoGP v Aragonii 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Deštěm ovlivněný závod v Misanu Lorenzovi nevyšel. Závodník z Mallorky kvůli pádu nedojel do cíle, ale v Aragonii si spravil chuť vítězstvím. V samotném úvodu závodu musel Lorenzo bojovat s Márquezem, který vyrážel z pole position. Úřadující šampion ovšem brzy upadl a do těsné blízkosti Lorenza už se nikdo nedostal. „Pokoušel jsem se Márquezovi aspoň o nějaký metr poodjet.  Bylo mi jasné, že to bude těžké, protože jsme měli podobnou rychlost a po warm upu jsem věděl, že je hodně rychlý. Určitě bychom spolu bojovali celý závod a je možné, že by mě ve finále překonal, protože jeho tolik nepostihovalo opotřebení pneumatik,“ popisuje úvod závodu Lorenzo. Po Márquezově pádu zjistil Lorenzo, že má na Pedrosu velký náskok, přesto nepolevoval.  Snažil se udržovat plnou koncentraci a potřebný náskok. „Tento závod byl hodně důležitý pro to, abych zapomněl na smůlu v posledních dvou závodech, které byly ovlivněné počasím a kde jsem také vyrobil několik chyb. Pokud bych na Valentina ztratil ještě více bodů, bylo by skoro vyloučené vyhrát šampionát,“ uvědomuje si Lorenzo, kterému se nakonec díky vítězství podařilo ztrátu v šampionátu, kterou má na Rossiho, snížit.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 2. místo

Dani Pedrosa, který dnes slaví třicáté narozeniny, dojel v Aragonii druhý. O toto místo však musel hodně bojovat s Valentinem Rossim. Během závodu se několikrát vzájemně předjeli, ale nakonec dokázal Pedrosa za sebou Rossiho udržet. „Jsem velice šťastný, protože jsem si s Valentinem opravdu skvěle zazávodil! Bylo to náročné, protože jsem ho měl za zády v každém kole a v posledních pěti se mě snažil předjet. Podařilo se mi však zůstat před ním,“ vypráví o závodě Pedrosa. „Je to jezdec, který v této fázi závodu bývá velmi silný a obyčejně dokáže porazit kteréhokoliv jezdce.  Navíc toto je spíš jednou z mých slabších stránek. Nicméně dnes jsem ho dokázal porazit a jsem moc rád, protože během té bitvy jsme se několikrát předjeli. Dodalo mi to velkou motivaci,“ dodává spokojený Španěl.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Lorenzo převzal cenu pro vítěze, na jejímž návrhu se podílel

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Okruh v Aragonii stále zůstává tratí, na níž Valentino Rossi nikdy nevyhrál. V nedělním závodě dorazil (těsně za Pedrosou) jako třetí. „Zkoušel jsem všechno, dělal jsem maximum, protože samozřejmě by bývalo bylo důležité dojet druhý a na Jorgeho tak ztratit jen pět bodů, ale v závěru byl Dani velmi silný,“ popisuje Rossi boje s Pedrosou ze svého pohledu. „Zůstával jsem za Danim, protože v úvodu bylo hodně těžké předjíždět a navíc jsem neměl dostatečně rychlé tempo na to, abych se udržel před ním. Takže jsem o všechno musel zabojovat až v posledním kole. Snažil jsem se předjíždět v místech, kde jsem si připadal silný, ale už při prvním pokusu o předjetí jsem viděl, že Dani je dnes skutečně hodně silný, protože mi to pokaždé zase vrátil,“ pokračuje Rossi. V závěru pak mezi Pedrosou a Rossim došlo ke kontaktu, Rossi se dostal za obrubníky a pak už nedokázal Pedrosu překonat. Nyní už devítinásobný šampion myslí na nadcházející závod v Motegi:  „Je to trať, kterou mám rád a kde jsem loni odjel dobrý závod. Nicmémě Jorge tam byl loni ještě silnější než já a zvítězil. Proto musíme udělat maximum. Je mezi námi jen čtrnáct bodů a to bude hodně těžké, protože náskok je malý,“ předvídá Rossi.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 4. místo

Iannone si před Velkou cenou Aragonie opět vykloubil rameno, do závodu však nastoupil a dokonce dokázal dojet na čtvrté příčce. Přesto není zcela šťastný, protože jej mrzí, že se nedokázal udržet za Rossim a Pedrosou. „Domnívám se, že jsem měl podobnou rychlost a mohl jsem s nimi bojovat, ale oni byli vždy o pár desetin rychlejší, což už bylo patrné z mých časů ve čtvrtém tréninku,“ říká Iannone. „Udělal jsem maximum, přestože mám zraněné rameno. Musím hlavně poděkovat Mobilní klinice, protože mi dali injekce proto bolesti, které mi především v úvodu závodu hodně pomohly,“ uzavírá Ital.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 5. místo

Za Iannonem dojel do cíle jeho týmový kolega Dovizioso, který je jen částečně spokojený. „S tou rychlostí, kterou jsem měl, si myslím, že se mi podařilo dosáhnout toho nejlepšího možného výsledku, ale tento výsledek mě nijak šťastným nečiní,“ prohlásil Dovi. „Určitě musíme na motorce zapracovat, protože jsem nemohl brzdit a jezdit celou dobu tak, jak bych býval potřeboval. Následkem toho je, že jsem nebyl tak rychlý, jak bych si přál. Pokud se na to podívám tak, že jsem startoval jako třináctý, tak je páté místo v cíli dobrý výsledek,“ domnívá se Dovi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

14:09 | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
14:06 | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
25. června | Paglianiho pád: odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 23. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 24. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 25. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
MotoGP warm up   09:10–09:30
Moto2 warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
MotoGP závod   13:00
Moto2 závod   14:30

Nejčtenější články

MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

včera | | 8 N/A
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |