MotoGP: V Aragónsku odstartuje z prvního místa Jorge Lorenzo

Z pole position bude startovat Jorge Lorenzo. Vedle něj se postaví jeho krajan Dani Pedrosa a v první řadě se objeví i Cal Crutchlow. Karel Abraham vyrazí ze čtrnáctého místa.

Kvalifikace královské kubatury na okruhu v Aragónsku byla vyhlášena jako suchá. Na již suché trati byl nejrychlejším mužem Jorge Lorenzo. Dani Pedrosa si ke svým sedmadvacátým narozeninám daroval druhé místo v kvalifikaci a bude doufat, že si zítra ještě polepší. Pedrosa se v poslední chvíli ještě snažil zlepšit svůj čas, ale narazil na provoz na trati, takže své kolo již nedokázal zlepšit. Lorenzo tedy svého největšího soupeře v boji o titul nechal za sebou o pouhých 0,088s. Třetí Cal Crutchlow ztratil na Lorenza 0,172s. Prvních šest jezdců se vešlo do jedné vteřiny.

Do druhé řady se postaví Lorenzův týmový kolega – Ben Spies, který zítra odstartuje ze čtvrté pozice. Z pátého místa na roštu vyrazí Stefan Bradl. A společnost jim tam bude dělat i šestý Andrea Dovizioso.

Náhradník za Caseyho Stonera – Jonathan Rea, se zlepšuje, v kvalifikaci se probojoval na sedmé místo a těsně za sebou nechal Valentina Rossiho, který v předchozím závodě (v Misanu) vystoupil na podium. Nyní se Rossi musí spokojit s osmou startovní pozici. O jedno místo hůře skončil Rossiho kolega Nicky Hayden, který včera vyhrál první volný trénink. Oba jezdci Ducati utrpěli pád během dnešní kvalifikace. Oba naštěstí odešli po svých, stejně tak jako Dani Pedrosa a Yonny Hernandez, kteří taktéž upadli.

Elitní desítku uzavírá Hector Barbera. Hned za Barberou následuje nejrychlejší stroj specifikace CRT pilotovaný starším z bratrů Espargarových. Karel Abraham se na startu zítřejšího závodu postaví na čtrnácté místo.