MotoGP v Aragonu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

V Aragonii spolu až do samotného závěru bojovali o vítězství Marc Márquez a Andrea Dovizioso. První nakonec dojel Márquez a Dovi skončil druhý. Na podium je doprovodil Andrea Iannone.
MotoGP v Aragonu 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Márquez po letní přestávce zatím nestál na stupínku nejvyšším, což se ovšem změnilo po závodě v Aragonii, kde Márquez dokázal překonat Doviho. „Ráno jsem se vzbudil s tím, že tentokrát zariskuji. Během víkendu jsem nebyl úplně v pohodě, trápila mě především tvrdá zádní pneumatika, takže jsem se po warm-upu rozhodl, že pojedu s měkkou. S týmem jsme o tom dost diskutovali, ale nakonec jsem tým přesvědčil, a nakonec jsem i zvítězil v závodě, takže to nakonec byla dobrá volba,“ vypráví Márquez. „Start se mi povedl, ale pak jsem měl nějakou potíž na jednom špinavém místě trati, kvůli čemuž jsem musel pustit brzdy a jel jsem trochu zeširoka. Ani jsem nevěděl o tom, že Jorge spadl. Každopádně, můj souboj s Dovim byl dost těsný, a s Iannonem vlastně taky. Díky soubojům je MotoGP, tím, čím je a kvůli tomu vlastně fanoušci závody sledují. Motorland patří k mým oblíbeným tratím, líbí se mi zde závodit, přestož je zde na mě vyvíjen větší tlak. Mám každý den dost věcí na práci, například různá setkání s lidmi a tak podobně. Dělat tyto věci je sice dobré, ale během závodního víkendu je to dost vyčerpávající. Navzdory tomu jsem však dokázal zůstat soustředěný, s týmem jsme odvedli dobrou práci a konečně se mi podařilo zastavit Ducati,“ raduje se Márquez. „Teď jsme v bodě, kdy je třeba maximálně zachovat klid a zajet co nejlépe v ostatních závodech. Chci vyhrát šampionát, takže musím zůstat plně soustředěný,“ říká dále vedoucí muž šampionátu.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Dovi vyhrál v Misanu a v Aragonu bojoval o první místo prakticky až do konce, ale musel se smířit s druhým místem. „Když vezmu v úvahu, že v Aragónu obvykle míváme potíže, tak musím říct, že to byl povedený závod,“ prohlásil Dovi. „Až do posledního kola jsme byli v boji o vítězství. Musíme mít radost z konečného výsledku, protože je to známkou našeho zlepšení. Bohužel jsem nemohl bojovat s Marcem až do úplného konce. Na okruhu byla místa, kde se mi vážně dařilo, ale jinde jsem zase dost ztrácel, karty tedy nakonec nehrály v můj prospěch. Doufal jsem, že bude mít Marc v závěru nějakou potíž, ale on naopak ještě zrychlil, a proto vyhrál," uzavřel Dovi.

MotoGP: Pro výhru si v Aragonii dojel Márquez

MotoGP: Pro výhru si v Aragonii dojel Márquez

Andrea Iannone (Suzuki Ecstar) – 3. místo

Iannone udržel svého kolegu Rinse za sebou a dostal se v Aragonii na podium. „Řekl bych, že jsme dnes odvedli dobrou práci. Start se mi podařil, ale dost mě mrzel pád Lorenza. To je vždycky nepříjemné, když před vámi někdo takhle spadne,“ vyjádřil se Iannone. „Každopádně jsem však se svým závodem spokojený. Bojoval jsem a v závěru jsem udělal maximum, ale to až jenom opravdu na konci, protože do té doby jsem šetřil pneumatiky. Dost jsem se tedy soustředil na svůj styl jízdy. Uvědomoval jsem si totiž, že pneumatiky možná budou v závěru rozhodovat o všem. Myslím, že mi tato strategie vyšla a že jsme spolu s týmem o víkendu opravdu tvrdě pracovali. Na rovinkách jsme tedy ztráceli dost, ale jsem šťastný, že jsem se po několika smolných závodech znovu dostal na stupně vítězů,“ dodal spokojený Ital.

Alex Rins (Suzuki Ecstar) – 4. místo

Alex Rins si vyjel čtvrté místo před dvěma týdny v Misanu a také nyní v Aragonii. „Jsem velmi šťastný, byl to výborný víkend pro celý tým. V závodě jsme si hezky zabojovali. Při těchto soubojích s Andreou a při následování Márqueze a Doviziosa jsem se toho dost naučil. Bylo to skvělé! Tento výsledek je pro mne skvělou motivací, abych takto pokračoval i nadále a obzvlášť teď v Thajsku na trati, která se mi moc líbí,“ sdělil po nedělním závodě Rins.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 5. místo

Dani Pedrosa, který na konci roku ukončí svou kariéru jezdce MotoGP, v Aragonii uzavřel první pětku. „Dnes bylo možné mít konkurenceschopnější tempo a přiblížit se vedoucí skupině. Myslím si, že tentokrát byla klíčem k úspěchu volba pneumatik, což je škoda,“ zhodnotil Pedrosa. „Jel jsem dobře a měl jsem slušné tempo, ale přilnavost nebyla tak dobrá, navíc tvrdá zadní pneumatika nenabízela stejnou přilnavost jako v trénincích, měkká by asi bývala byla lepší. V každém kole jsem byl o nějakou desetinu pomalejší a nebyl jsem schopen se udržet ostatních. V případě lepší volby pneumatiky, bych možná mohl bojovat o pódium nebo přímo o vítězství. Postupně se zlepšujeme, uvidíme, jestli se nám podaří být v příštím závodě rychlejší,“ dodává Pedrosa.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz