MotoGP v Aragónu: Ohlasy z pódia

Dani Pedrosa vyhrál během posledních čtyř velkých cen už potřetí, tentokrát ve Velké ceně Aragónska. Jorge Lorenzo dojel v poklidu druhý a nadále celkově vede. Třetí místo těsně vybojoval Andrea Dovizioso.
MotoGP v Aragónu: Ohlasy z pódia

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 1. místo
Katalánec zvítězil už počtvrté v sezoně, z toho potřetí během posledních čtyř závodů. V přímém souboji porazil hlavního soupeře v boji o titul Jorgeho Lorenza. V Aragónsku ale zažil obtížný víkend, s ředitelstvím závodu musel ještě řešit události z předchozí velké ceny, navíc v kvalifikaci upadl. "V závodě jsem zůstal klidný a dokázal se soustředit. Jorge byl v úvodních kolech velmi rychlý, ale dokázal jsem se ho udržet. Po několika kolech jsem poznal, že můžu zrychlit, předjel jsem ho a zkusil se držet svého rytmu. Byl jsem tak koncentrovaný, že jsem málem zapomněl, že jsem v závodě, najednou jsem zjistil, že zbývají čtyři kola do cíle," vzpomínal. I přes takto hladký průběh závodu se nevyhnul technickým problémům. "V nájezdech do zatáček jsem měl potíže se spojkou, stejně jako včera, ale jinak motorka funguvala dobře, takže děkuji týmu za tvrdou práci během noci, fanouškům a rodině za jejich podporu. Toto vítězství je pro všechny z nich."

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 2. místo
Malorčan si v úvodu na trati Motorland Aragón věřil na vítěztví. "Když to nakonec nebylo možné, druhé místo je s ohledem na šampionát to nejlepší. Dani byl na konci rychlejší. Já byl silnější na začátku, pak jsem byl čím dál pomalejší, pneumatiky mi začaly prokluzovat a já ho nemohl stíhat," přiznal. "V jedné zatáčce jsem málem upadl, tak jsem se rozhodl zůstat na druhém místě a dočkat se konce závodu."

Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech 3) - 3. místo
Ital si místo na pódiu, kam se vrátil poprvé od srpnové Velké ceny Indianapolisu, vybojoval až po těsné bitvě s týmovým kolegou Calem Crutchlowem. Návrat na stupně vítězů i férový souboj, do kterého se zapojil i tovární pilot Yamahy Ben Spies a před svým pádem také Stefan Bradl, si v cíli pochvaloval. "Díky počasí to byl obtížný víkend, ale tým odvedl fantastickou práci, motorka byla v závodě velmi silná. Pro mě to byl velmi taktický závod, protože hned po startu jsem byl v několika zatáčkách trochu pomalý, takže jsem musel velmi tvrdě pracovat, abych se udržel Bena a Cala. Věděl jsem, že Cal bude na konci velmi tlačit, protože už jsme spolu párkrát svedli podobné bitvy a já ho porazil. Věděl jsem, že se nevzdá bez boje," popisoval. "V posledních dvou kolech to zkoušel na stejném místě, ale nemohl tam zastavit motorku a já měl na výjezdu ze zatáčky lepší rychlost a okamžitě jsem získal třetí místo zpátky. Vím, že jsem velmi silný na brzdách, takže jsem v nájezdu do poslední zatáčky věřil, že ho udržím za sebou. Je úžasné být zpátky na pódiu, chci znovu moc poděkovat svým mechanikům za skvělou práci."

Šampionát vede Lorenzo s 290 body, druhý Pedrosa jich má na svém kontě 257 a už teď překonal v MotoGP své maximum z roku 2008, kdy získal bodů 249. Třetí zůstává Casey Stoner se 186, který kvůli zranění a operaci vynechal tři závody, ale za dva týdny by už neměl chybět v japonském Motegi při další velké ceně. Čtvrtý Dovizioso se mezitím dotáhl na ztrátu sedmi bodů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18:38 | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.