MotoGP v Argentině 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Argentině 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

V Argentině jezdce trápilo počasí. Déšť sehrál svou roli i v den závodu. Argentinský závod královské kubatury byl velmi napínavý po celou dobu. Na podium nakonec vystoupili Crutchlow, Zarco a Rins.

Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) – 1. místo

V náročném argentinském závodě si pro vítězství dojel Cal Crutchlow. díky této výhře se dostal do vedení šampionátu a stal se prvním Britem od roku 1979, který vede šampionát. Navíc se Crutchlow může těšit i z toho, že Hondě zajistil 750. vítězství v královské kubatuře. „Je velmi pěkné vyhrát, ale abych byl upřímný, není to tak úplně nečekané. Do víkendu jsem vstupoval s myšlenkou, že bych mohl být první nebo druhý za Marcem (Márquezem) a nakonec jsme vyhráli. V soubojích jsem se cítil dobře a byl jsem si vědom toho, že nepotřebuji riskovat. Jsme spokojení, tým odvedl v posledních dvou závodech skvělou práci a domnívám se, že bychom mohli o vítězství bojovat na jakémkoliv okruhu. Teď se přesouváme do Austinu, kde naším cílem bude první pětka. Říkal jsem si, že bych v tomto roce rád vyhrál nějaké závody! Je opravdu velmi pěkné být součástí skupiny jezdců, kteří pro Hondu dokázali vyhrát těchto 750 závodů,“ říká nadšený vítěz.

Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) – 2. místo

Francouz Zarco před třemi týdny dlouho vedl katarský závod, ale nakonec se hodně propadl. V Argentině si však vylepšil náladu druhým místem. „Byl to velmi náročný závod, bylo třeba správně vybrat pneumatiky, pak přišlo odložení startu, což vlastně bylo nakonec dobré skoro pro všechny – tedy jen Jack (Miller) zvolil hned od začátku pneumatiky do sucha. Na začátku nebylo moc možností najít nejlepší stopu, ale cítil jsem, že Dani (Pedrosa) mě zdržuje, takže jsem se nakonec pustil do manévru ve snaze ho předjet. Vzhledem k podmínkám na dráze jsem ovšem byl trošku delší, ale byl to způsob, jak ho předjet. Je mi moc líto, že havaroval. Celkově to byl komplikovaný závod a sám jsem několikrát málem upadl. Dělal jsem maximum po celou dobu závodu. V souboji s Calem jsem se chtěl vyhnout chybě, takže musím říct, že on si vítězství rozhodně zasloužil. Jsem moc rád, že jsem vybojoval druhé místo!“ raduje se po závodě Zarco.

Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) – 3. místo

Alex Rins se se svou Suzuki v Argentině držel v bojích o stupně vítězů a nakonec dorazil na třetím místě, což je jeho dosud nejlepším výsledkem v kategorii MotoGP. „Po tomto závodě, který nebyl vůbec snadný, se cítím spokojený. Před startem jsem byl dost nervózní nejen kvůli odkladu, ale i tak celkově kvůli všemu. Hned po startu už jsem se však cítil v pohodě. Když jsem jel za Millerem, řekl jsem si, že bych ho asi měl předjet a jít dopředu, protože cit s motorkou jsem měl opravdu perfektní. Když jsem však byl ve vedení, trochu jsem chyboval, na dráze s pár mokrými místy bylo náročné jezdit, zejména pak mimo závodní stopu. Já, tým a všichni v Japonsku pracují velmi usilovně na tom, abychom měli konkurenceschopnou motorku, což se nám teď podařilo ukázat! Texas se řadí mezi mé oblíbené okruhy, bez ohledu na to, že loni jsem tam spadl a zranil jsem si tam rameno. Letos přijedeme silnější, s více zkušenostmi a s vynikající motorkou,“ sdělil Rins.Jack Miller (Alma Pramac Racing) – 4. místo

Australan Miller vybojoval pro start argentinského závodu pole position. Poté, co se skoro všichni jezdci rozhodli před startem vyměnit pneumatiky, zůstal Miller na startu sám. Po výměně gum se pak ostatní jezdci zařadili čtyři řady za Millera. Miller tedy měl na startu značný náskok, dlouho vedl, ale nakonec se do cíle dostal jako čtvrtý. Není tedy zcela spokojen. „Musím přiznat, že jsem trochu zklamaný. Dlouho jsem vedl závod, ale v závěru jsem už nedokázal bojovat o stupně vítězů. Chyboval jsem, což mě vyšlo draho. Ale upřímně řečeno, celkově s tímto víkendem spokojený jsem, protože jsme společně s týmem odvedli vynikající práci. A co se týče rozhodnutí vedení závodu ohledně startu, tak myslím, že museli v okamžiku velkého tlaku učinit nesnadné rozhodnutí,“ vyjádřil se Miller.

Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) – 5. místo

První pětku v dramatickém argentinském závodě uzavřel Maverick Viňales, který zde loni zvítězil. S letošním výsledkem mladý Španěl spokojený není. „Řekl bych, že tento závod byl velmi důležitý pro pochopení několika věcí. Vím, že se můžeme nadále zlepšovat, protože jsem si všimnul mnoha věcí, které lze na suchu i na mokru zlepšit. Díky tomu se tedy cítím celkem spokojeně, s výsledkem už ovšem tak spokojený nejsem. Chtěl jsem se bojovat o vítězství. Na konci závodu jsem měl tempo na to, abych mohl být víc vpředu. Nicméně s tím, co jsem zjistil, že se dá vylepšit, jsem si jistý, že se brzy hodně zlepšíme. Zejména za mokra se musíme zaměřit na jiný směr. Musíme se pokusit být agresivnější,“ prohlásil po Argentině Viňales.

Foto: Yamaha

Doporučujeme

Články odjinud