MotoGP v Argentině: Ohlasy prvních pěti v cíli

Druhý závod letošního roku, který se jel v Argentině, už je minulostí. Dominantním způsobem si pro výhru dojel úřadující šampion Márquez. Na podium vystoupili i Italové Rossi a Dovi.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Márquezovi se letos v Argentině dařilo celý závodní víkend, pouze ve druhém tréninku byl až osmý, ale jinak ovládl vše, co se dalo – ostatní tréninky, kvalifikaci, warm up a nakonec i závod. V závodě si rychle vybudoval náskok a následně svůj náskok navyšoval, nikdo jiný neměl šanci. Márquez zvítězil a dostal se do čela šampionátu. „Byl to perfektní den. Byl jsem hodně soustředěný už od prvního tréninku, až na chybu ve čtvrtém tréninku se všechno dařilo. Celou dobu jsme tlačili na pilu. Věděl jsem, že v závodě budu nejsilnější během prvních pěti kol. Jel jsem tedy naplno a pozoroval jsem ten rozdíl: jedna sekunda, dvě sekundy, tři sekundy – pak jsem ustálil svůj rytmus a méně jsem tlačil na pilu. Snažil jsem se šetřit pneumatiky i motorku, ze které jsem měl vážně skvělý pocit, prozradil po závodě vítěz.

Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) – 2. místo

Poprvé od GP Německa loňského roku se Rossi dostal znovu na podium. V Argentině se mu podařilo udržet za sebou svého krajana Doviho a v cíli slavil druhé místo. „Od loňského Sachsenrigu, kdy jsem naposledy stál na stupních vítězů, uplynula už celkem dlouhá doba. Toto druhé místo je pro mě obzvláště příjemné, protože v posledních dvou závodech loňského roku, v Malajsii a ve Valencii, jsem sice bojoval na prvním a druhém místě, ale pokaždé jsem udělal nějakou chybu. Nebylo jednoduché vyrovnat se s tím, že jsem šampionát ukončil takovým způsobem, takže o to větší máme z dnešního výsledku radost. Jsem šťastný!“ prozradil Ital. „Myslel jsem ovšem, že budu ještě rychlejší. Dneska však byla vyšší teplota v porovnání s předchozími dny, což mi dělalo potíže. Jel jsem vepředu s Dovim, který měl velmi dobré tempo. Podařilo se nám odjet pronásledovatelům. Ve chvíli, kdy jsem Doviho předjížděl, jsem věděl, že nesmím chybovat na brzdách. I jediný centimetr by Dovimu mohlo stačit k tomu, aby mě předjel zpátky. Cítím se šťastný. Dokázal jsem ho předjet v posledním kole, což je vždycky skvělé, ale také jsem rád, že jsem byl dobrý na brzdách,“ dodal Rossi.

MotoGP: Márquez vítězí v Argentině dominantním způsobem

MotoGP: Márquez vítězí v Argentině dominantním způsobem

Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) – 3. místo

Dovi vyhrál první závod letošního roku v Kataru, takže do Argentiny přijížděl jako vedoucí muž šampionátu. V Argentině ovšem klesl na průběžně druhou příčku za Márqueze. „Jsem samozřejmě spokojený, že jsem dokončil na stupních vítězů, před závodem jsme si to stanovili jako cíl, ale netěší mě to, jak fungovala zadní pneumatika. Dělala naprostý opak toho, co jsme po trénincích očekávali,“ postěžoval si Ital. „V posledním kole jsem nedokázal setřást Rossiho a ani jsem nebylo schopen ho zpátky předjet, ono by to navíc bylo i dost riskantní. Máme však aspoň důležitých 16 bodů. Během závodu jsme nasbírali zajímavá data, která budeme muset do příštího závodu zanalyzovat. Dle papírových předpokladů nám Austin také nijak zvlášť nesedí, takže i tam si jako cíl klademe zisk pódia,“ prozradil dále Dovi.

 Jack Miller (Pramac Racing) – 4. místo

Katarský závod byl pro Millera smolný, utrhla se mu sedačka, do cíle nedojel, ale v Argentině si spravil chuť a dokončil těsně pod podiem. „Jsem spokojený s výsledkem, kterého jsme v Argentině dosáhli, přestože mi možná chyběly nějaké zkušenosti. Bojoval jsem s Petruccim a Morbidellim, kvůli čemuž jsem přišel o kontakt s předními jezdci. Když však vezmu v úvahu všechny okolnosti, jsem spokojený, dost jsem se toho naučil. Odvádíme dobrou práci, za což bych rád poděkoval svému týmu,“ řekl Miller po argentinském závodě.

Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) – 5. místo

Kvalifikace sice Rinsovi nevyšla, vyrážel ze zadních pozic, ale v závodě si hodně polepšil, dostal se až na páté místo. „Závod byl neuvěřitelný, vůbec jsem nechyboval, což je vzhledem ke složitosti a kluzkosti trati skvělé. Musím si do příštích závodů vyjet lepší startovní pozici, mé místo na startu mě dnes stálo opravdu hodně. Jsem ale spokojený, že si domů odvážím umístění v první pětce,“ shrnul svůj závod Rins.

 Foto: Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře