MotoGP v Assenu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Na okruhu v Assenu se po více než ročním čekání dočkal další výhry Valentino Rossi. Těsně druhý dojel Danilo Petrucci a na podium vystoupil i Marc Márquez.
MotoGP v Assenu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Zkušený Ital – Valentino Rossi – již vítězí napříč třídami více než dvacet let. Svou zatím poslední výhru vybojoval nyní v Assenu. Čekal na ni od loňského závodu v Katalánsku – tedy více než rok. V průběžném pořadí šampionátu je nyní Rossi na třetí pozici a ztrácí sedm bodů na vedení. „Jsem z mnoha důvodů velmi šťastný. Toto vítězství je hodně důležité z hlediska šampionátu, ale především je fantastický pocit vrátit se po roce na první místo,“ prohlásil Rossi po závodě. „Abych byl upřímný, musím říct, že závodím pro ten pocit, kvůli tomu, co pociťuji v posledních pěti nebo šesti kolech závodu. To je vždy úžasné a to obzvlášť po roce bez vítězství. Byl to pěkný závod a výborná bitva s Petruccim a všemi ostatními. Jsem také spokojený i z technického pohledu, protože jsme na motocyklu hodně zapracovali, vyměnili jsme podvozek a nyní cítím, že na motorce můžu jet tak nějak víc svým způsobem a lépe. Vše zůstává otevřené a letos je evidentní, že se situace může hodně změnit trať od trati. Nyní je třeba počkat na příští týden a pokusit se být konkurenceschopní i na Sachsenringu,“ uzavírá Ital.

Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) – 2. místo

Blízko svého prvního vítězství byl v Assenu Danilo Petrucci. Ital ztratil na svého krajana Rossiho v cíli jen 0,063 s. Letos už Petrucci jednou vystoupil na podium – bylo to v Itálii, kde dojel třetí. „Je to výborný výsledek,“ zhodnotil Petrucci po závodě. „Jsem velmi šťastný, že jsem vybojoval toto druhé místo, i když musím také říct, že jsem delší dobu i hodně pomýšlel na vítězství. Věřil jsem, předjedu Valentina v posledním kole. Všechno jsem si nachystal na předjetí, ale bohužel se do toho připletli Rins a Barbera o kolo zpět. Je to škoda,“ pokračuje. „Byl to vážně skvělý víkend. Upřímně řečeno, už se nemohu Německa. Chci vyhrát!“ věří si Ital.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 3. místo

Na stupně vítězů se dostal i úřadující šampion Marc Márquez, který do cíle závodu dorazil jako třetí. V průběžném pořadí je to nyní hodně těsné. Marc Márquez na čtvrtém místě ztrácí jen jedenáct bodů na vedoucího muže. „Mám radost z podia i tak celkově ze závodu, protože jsme tentokrát dokázali být na této trati, která nepatří mezi naše nejoblíbenější, konkurenceschopní,“ sdělil po závodě Márquez. „Podmínky zde byly náročné a to jsou právě situace, kdy člověk může buď ztratit, anebo získat hodně bodů. Rozhodl jsem se pro takovou víceméně „bezpečnou“ variantu. Možná jsem mohl zkusit zabojovat o vítězství, ale dostal varování a uvědomil jsem si, že to je příliš nebezpečné z hlediska šampionátu, takže jsem se rozhodl jet konzistentně během závodu a hodně jsem zatlačil na pilu až v závěru. Dával jsem si velký pozor, protože nebylo lehké najít limit, ale nakonec se mi to podařilo zvládnout. Ztrácíme jen 11 bodů na čelo šampionátu, což je důležité bez ohledu na čtvrtou pozici. Nyní pojedeme na okruzích, které by pro nás mohly být lepší, takže budeme pokračovat v tvrdé práci a uvidíme, co se stane,“ uzavírá Márquez.

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

Cal Crutchlow (LCR Honda) – 4. místo

Těsně pod podiem letos v Assenu skončil Cal Crutchlow, který nedávno oznámil prodloužení smlouvy s týmem LCR Honda. „Mám radost z toho, že jsem dokončil závod na čtvrtém místě, ale mé tempo uprostřed závodu je pro mě trochu zklamáním,“ říká Brit. „Trápila mě nějaká potíž s přední pneumatikou a nedokázal jsem tak tvrdě zatlačit na pilu, jak bych si býval přál. Přesto jsem si však myslel, že máme na dobrý výsledek, a pokračoval jsem v boji. Start se mi nepovedl, což mi dost uškodilo a špatné bylo i to, že jsem nestartoval z prvních řad. Domnívám se, že právě tyto věci mě stály pódium, či dokonce šanci bojovat o výhru, protože tempo nebylo až tak strašně rychlé. Když začalo pršet, zachoval jsem chladnou hlavu, ale chyboval jsem. Pustil jsem se do toho příliš brzy, měl jsem Marca a Doviho předjet v posledním kole. Marc jel za mnou a v poslední zatáčce mě předjel, s čímž už jsem nemohl nic udělat. Byl to však skvělý boj a užil jsem si ho,“ hodnotí dále Crutchlow.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 5. místo

Dovi vyhrál dva předchozí závody, ale v Assenu se nedostal na podium, přesto se však dostal do čela průběžného pořadí šampionátu. Dosud vedoucí Viňales v Assenu upadl, závod nedokončil a v průběžném pořadí klesl na druhé místo. Dovi nyní vede s náskokem čtyř bodů na Viňalese. „Závod byl hodně náročný a vše navíc zkomplikoval start z třetí řady,“ sdělil Dovi. „V úvodu se mi nedařilo držet plynulost a přišel jsem o kontakt s čelní skupinou. Vyzkoumal jsem, kde dokážu získávat, a poté, co přede mnou spadl Viñales, jsem hodně zabral, abych dohnal vedoucí skupinu. V tom okamžiku jsem jel nejrychleji ze všech, což je dobré znamení pro naši motorku. V době, kdy jsem dohnal čelní skupinu, se rozpršelo a vážně nebylo možné poznat, kde je trať suchá a kde ne, proto jsem tedy nechtěl riskovat a snažil jsem se dojet co nejlépe, abych získal cenné body pro šampionát. Odjíždíme domů ve vedení šampionátu, což jsou pro mě nové emoce, protože jsem nikdy nebyl ve vedení šampionátu MotoGP. Chci poděkovat celému týmu, protože i tentokrát pracovali opravdu dobře. Navzdory neustále se měnícím podmínkám jsme učinili správná rozhodnutí, zachovali jsme klid, což se nakonec vyplatilo,“ uzavírá Dovi.

Foto: Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:30 | Jorge Martin si při nehodě poranil ruku, kotník a hlavu. Musí do nemocnice na další vyšetření. odkaz
12:07 | Alex Márquez spadl v závěru třetího tréninku - upadl těsně před svým bratrem. odkaz
11:49 | Jorge Martin je dle posledních zpráv při vědomí a byl převezen do zdravotního střediska. odkaz
11:40 | Trénink MotoGP byl přerušen po nehodě Jorge Martina. odkaz
16. dubna | Ode dneška je možné žádat o vrácení peněz za nákup vstupenek na brněnskou Grand Prix. Více informací zde: odkaz