MotoGP v Assenu: Ohlasy z pódia

Po vyřazení Jorgeho Lorenza hned v první zatáčce se Dutch TT stala kořistí dvojice jezdců Repsol Hondy. Vyhrál Casey Stoner před Danim Pedrosou. Na pódiu je doplnil Andrea Dovizioso.
MotoGP v Assenu: Ohlasy z pódia

Casey Stoner (Repsol Honda) - 1. místo
Australan navázal na pole position a potřetí v sezoně vyhrál. "Moc děkuji týmu. Měl jsem v plánu lepší start, než jaký jsem předvedl, chtěl jsem využít energii, kterou jsem měl, k získání náskoku. Věděli jsme, že budeme muset šetřit zadní pneumatiku. Vybrali jsme měkčí směs, takže byla velká šance, že ji zničíme ještě před koncem závodu. Když jsem viděl, že Dani má slušné tempo a že ujíždíme ostatním, rozhodl jsem se zůstat za ním a šetřit pneumatiky i energii," vzpomínal dvojnásobný šampión na chvíle strávené za stájovým kolegou. Zhruba deset kol před cílem měl pneumatiky stále v dobrém stavu, Pedrosu předjel a získal rozhodující náskok. "Byl to těžký závod, musel jsem kompenzovat svá zranění z včerejšího pádu, ale moje kondice byla dobrá a hlavně motorka pracovala výborně. Je mi líto Jorgeho, nikdo nechce získávat body na úkor soupeře takovým způsobem, ale jak můžeme vidět, jeden závod dokáže všechno změnit."

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 2. místo
Katalánec pokračuje ve vyrovnaných výkonech, v Assenu zajel také nejrychlejší kolo. "Když jsem se podíval na časy, které jsme zajížděli během víkendu, věděl jsem, že mám lepší rytmus než Casey. Měl jsem dobrý start a zkusil v prvních kolech ujet. Casey zůstával až do druhé poloviny závodu za mnou. Věřím, že když mě předjel, těžil z energie, kterou ušetřil v první části závodu. Naše rychlost v závodě byla velmi dobrá, motorka fungovala skvěle, ale možná jsem zvolil špatnou strategii," přemýšlel. "Ke konci závodu už se mi s motorkou díky únavě hůř zatáčelo, zpomalil jsem z 1:35 min na 1:36 min a ztratil jsem přítlak, ale takové je závodění. Doufám, že příští týden v Německu předvedu lepší strategii."

Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech 3) - 3. místo
Ital se podruhé v sezoně prosadil na stupně vítězů. Před Bena Spiese se dostal až v posledním kole. "Pódium je pro nás jako vítězství. Nikdy jsem na této trati neměl dobrý pocit, ale s Yamahou YZR-M1 jsem se tu cítil daleko pohodlněji. Na startu jsem byl až sedmý, ale věděl jsem, že jsem byl po celý víkend velmi rychlý a cítil, že pódium je reálné. Měl jsem dobrý start a po celý závod předváděl krásnou bitvu se Spiesem. Když jsem ho poprvé předjel, snažil jsem se nezničit moc gumy, protože jsem věděl, že první dva jezdci jsou už dost daleko. Zpomalil jsem, což se mi vyplatilo, protože ke konci závodu jsem byl silnější než on. Zdálo se, že on měl problém se zadní pneumatikou," vzpomínal populární "Dovi" a neopomněl poděkovat týmu. "V posledních čtyřech závodech jsem bojoval o pódium. Chci poděkovat i Yamaze za skvělou podporu. Těším se na další dva závody, především do Mugella, protože po pravidelných bojích o pódium věřím, že takový výkon dokážu zopakovat i tam."

Lorenzo po vyřazení Álvarem Bautistou v první zatáčce vyšel bodově naprázdno a Stoner se na něj svou výhrou dotáhl, oba mají 140 bodů a Španěl vede díky vyššímu počtu vítězství. Třetí Pedrosa má na svém kontě bodů 121, následují jezdci satelitní Yamahy Cal Crutchlow (77) a Dovizioso (76).

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz