MotoGP v Austinu 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

V texaském Austinu se letos jelo potřetí a potřetí zde zvítězil Marc Márquez. Úřadujícího šampiona doprovodili na podium Andrea Dovizioso a Valentino Rossi.
MotoGP v Austinu 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

První závod letošní sezóny nevyšel dvojnásobnému šampionovi MotoGP podle jeho představ. V úvodu chyboval, ztratil hodně pozic a nakonec dojel pátý. Ani druhý víkend se v Márquezově případě neobešel bez potíží. Při kvalifikaci musel odstavit svůj motocykl, přeskočit boxovou zídku a doběhnout si pro druhý motocykl. Vše nakonec skončilo k Španělově spokojenosti – vyjel si pole position. Před závodem se sice bál počasí, které jezdce trápilo celý víkend, ale nakonec se jelo na suchu. „Toto vítězství mě učinilo velmi šťastným! Po včerejšku pro nás vše vypadalo dobře, jediným otazníkem bylo počasí. Nakonec bylo podivnější, než se zdálo. Když jsem viděl, že to vypadá na suchý závod, začal jsem se velmi soustředit, protože jsem věděl, že je důležité pokusit se dnes vyhrát,“ řekl Márquez, který po startu zjistil, že trať není stejná jako před nočním deštěm, byla daleko méně přilnavá. „Rozhodl jsem se zachovat klid během prvních kol, abych porozuměl situaci. V okamžiku, kdy jsem získal stejný pocit jako při tréninku, začal jsem tlačit na pilu,“ uzavírá mladý závodník ze španělské Cervery.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Ital na italském stroji se letos podruhé dostal na druhé místo. Za dvě druhá místa si vysloužil dohromady čtyřicet bodů a v celkovém pořadí šampionátu tak drží druhou pozici o bod za svým krajanem Rossim. „Dnes to byl fantastický závod, přinesl mi velké vnitřní uspokojení, protože závody v Austinu jsou vždy speciální. Na tomto okruhu musí člověk umět nakládat s vlastní silou, pneumatikami a rychlostí, což je něco, co se na jiných okruzích nestane,“ neskrýval nadšení Dovi. „Jsem potěšen prací týmu, protože na zcela jiném okruhu, než je Losail, jsme potvrdili, že GP15 je konkurenceschopná a během víkendu se nám podařilo ještě zlepšit. Letos jsme zatím měli dva skvělé závody, ale musíme nadále pokračovat v práci, protože ještě potřebujeme doladit stroj, co se týče brzdění a trakce,“ uvědomuje si Ital.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Rossi zahájil sezónu vítězstvím v Kataru, v Austinu přidal další pódiové umístění. Po dvou závodech tak vede o jeden bod před Dovim. Dostat se v Austinu na stupně vítězů, bylo Rossiho cílem. S průběhem víkendu je Rossi spokojený, protože si dle vlastních slov vedl dobře na suchém i mokrém povrchu. K úplné spokojenosti mu chybí překonání Doviziosa: „Aby to bylo perfektní, musel bych porazit Doviziosa, ale bohužel byl trochu rychlejší. Nebyla však šance to ani zkusit, po šesti nebo sedmi kolech, kdy jsem na to hodně tlačil, jsem pak musel jet velmi plynule. Náš motocykl z nějakého důvodu zničil přední pneumatiku,“ trochu smutní Rossi, ale na druhou stranu je i rád, že Bridgeston do Austinu přivezl tvrdou přední pneumatiku: „To mi pomohlo v závěru, ale stejně byla pneumatika hodně poškozená. Dovi mi řekl, že jsme hodně zariskovali při předjíždění ve dvanácté zatáčce. Z motocyklu se mi to tak nezdálo, myslím, že jsme tam měli nějakou rezervu. Vzájemně jsme se předjížděli velmi těsně, ale myslím, že tam bylo dost prostoru,“ uzavírá aktuálně vedoucí jezdec.

MotoGP: Marc Márquez potřetí vítězí v Austinu

MotoGP: Marc Márquez potřetí vítězí v Austinu

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Lorenzo opět dojel čtvrtý. V prvním závodě jej o lepší výsledek připravila potíž s přilbou, nyní jej trápilo vlastní zdraví. Měl zánět průdušek a musel brát antibiotika. „Byl to velmi těžký závod, protože po fyzické stránce jsem se necítil dobře kvůli zánětu průdušek a antibiotikům. Vzhledem k okolnostem jsme závod dokončili nejlepším možným způsobem,“ vyjádřil se nemocný Lorenzo. Zcela ideální nebyl ani jeho motocykl, který potřeboval „nějaký extra výkon v určitých oblastech okruhu, především na rovinkách, kde jsem hodně ztrácel,“ dodává a zároveň věří, že v Argentině už se bude cítit lépe a zajede tam dobrý závod.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 5. místo

Na rozdíl od svého týmového kolegy nedokázal Iannone zopakovat umístění na stupních vítězů. V Austinu dokončil závod na pátém místě, s čímž není zcela spokojen. Potíže přišly už ze začátku závodu: „V úvodu závodu jsem ztratil hodně času, když přede mnou upadl Redding. Pak jsem musel hodně zabrat, abych dotáhl čtyřsekundovou ztrátu na čelo, což nebylo jednoduché. Hodně jsem zatěžoval předek a pneumatiky obecně, za což jsem nevyhnutelně musel platit v posledních pěti kolech. Je to škoda, ale jsem rád, že mám konkurenceschopný stroj, který může každou neděli bojovat o stupně vítězů a také mi umožňuje držet se vpředu s nejlepšími jezdci,“ uzavírá Iannone. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

21. srpna | Tony Arbolino nebude příští rok pokračovat s týmem Sic58, ale přestoupí ke Snipers Týmu, kde nahradí Fenatiho, který odchází do Moto2.
21. srpna | Na okruhu v Motegi se bude jezdit MotoGP minimálně do roku 2023.
21. srpna | NEWS: Karel Abraham will continue with @asparteam in 2018 📝 #MotoGP odkaz
21. srpna | Karel Abraham zůstane u Aspara i příští rok.
17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

Abraham prodloužil smlouvu s týmem Aspar

Abraham prodloužil smlouvu s týmem A…

Karel Abraham bude i v příštím roce pokračovat u týmu Aspar. Jeho týmovým kolegou zůstává Alvaro Bautista.

21.  8.  2017 | | 1 N/A
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 2017

Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 20…

Ani letos nebude chybět stručné ohlédnutí za brněnským závodem. Jako vždy se opět jedná o mé osobní dojmy a zážitky.

18.  8.  2017 |
Nakagami bude od roku 2018 jezdcem týmu LCR Honda

Nakagami bude od roku 2018 jezdcem t…

Takaaki Nakagami aktuálně jezdí ve třídě Moto2. Příští rok se přesune do královské kubatury a bude závodit pro tým LCR Honda.

21.  8.  2017 |
MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy první…

Po Brně se jezdci hned vydali do Rakouska, kde se odehrála velká bitva mezi Dovim a Márquezem. Vítězně z ní nakonec vyšel Dovi. Márquez dojel druhý a na podium se dostal i Dani Pedrosa.

15.  8.  2017 |