MotoGP v Austinu 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

V texaském Austinu se letos jelo potřetí a potřetí zde zvítězil Marc Márquez. Úřadujícího šampiona doprovodili na podium Andrea Dovizioso a Valentino Rossi.
MotoGP v Austinu 2015: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

První závod letošní sezóny nevyšel dvojnásobnému šampionovi MotoGP podle jeho představ. V úvodu chyboval, ztratil hodně pozic a nakonec dojel pátý. Ani druhý víkend se v Márquezově případě neobešel bez potíží. Při kvalifikaci musel odstavit svůj motocykl, přeskočit boxovou zídku a doběhnout si pro druhý motocykl. Vše nakonec skončilo k Španělově spokojenosti – vyjel si pole position. Před závodem se sice bál počasí, které jezdce trápilo celý víkend, ale nakonec se jelo na suchu. „Toto vítězství mě učinilo velmi šťastným! Po včerejšku pro nás vše vypadalo dobře, jediným otazníkem bylo počasí. Nakonec bylo podivnější, než se zdálo. Když jsem viděl, že to vypadá na suchý závod, začal jsem se velmi soustředit, protože jsem věděl, že je důležité pokusit se dnes vyhrát,“ řekl Márquez, který po startu zjistil, že trať není stejná jako před nočním deštěm, byla daleko méně přilnavá. „Rozhodl jsem se zachovat klid během prvních kol, abych porozuměl situaci. V okamžiku, kdy jsem získal stejný pocit jako při tréninku, začal jsem tlačit na pilu,“ uzavírá mladý závodník ze španělské Cervery.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Ital na italském stroji se letos podruhé dostal na druhé místo. Za dvě druhá místa si vysloužil dohromady čtyřicet bodů a v celkovém pořadí šampionátu tak drží druhou pozici o bod za svým krajanem Rossim. „Dnes to byl fantastický závod, přinesl mi velké vnitřní uspokojení, protože závody v Austinu jsou vždy speciální. Na tomto okruhu musí člověk umět nakládat s vlastní silou, pneumatikami a rychlostí, což je něco, co se na jiných okruzích nestane,“ neskrýval nadšení Dovi. „Jsem potěšen prací týmu, protože na zcela jiném okruhu, než je Losail, jsme potvrdili, že GP15 je konkurenceschopná a během víkendu se nám podařilo ještě zlepšit. Letos jsme zatím měli dva skvělé závody, ale musíme nadále pokračovat v práci, protože ještě potřebujeme doladit stroj, co se týče brzdění a trakce,“ uvědomuje si Ital.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Rossi zahájil sezónu vítězstvím v Kataru, v Austinu přidal další pódiové umístění. Po dvou závodech tak vede o jeden bod před Dovim. Dostat se v Austinu na stupně vítězů, bylo Rossiho cílem. S průběhem víkendu je Rossi spokojený, protože si dle vlastních slov vedl dobře na suchém i mokrém povrchu. K úplné spokojenosti mu chybí překonání Doviziosa: „Aby to bylo perfektní, musel bych porazit Doviziosa, ale bohužel byl trochu rychlejší. Nebyla však šance to ani zkusit, po šesti nebo sedmi kolech, kdy jsem na to hodně tlačil, jsem pak musel jet velmi plynule. Náš motocykl z nějakého důvodu zničil přední pneumatiku,“ trochu smutní Rossi, ale na druhou stranu je i rád, že Bridgeston do Austinu přivezl tvrdou přední pneumatiku: „To mi pomohlo v závěru, ale stejně byla pneumatika hodně poškozená. Dovi mi řekl, že jsme hodně zariskovali při předjíždění ve dvanácté zatáčce. Z motocyklu se mi to tak nezdálo, myslím, že jsme tam měli nějakou rezervu. Vzájemně jsme se předjížděli velmi těsně, ale myslím, že tam bylo dost prostoru,“ uzavírá aktuálně vedoucí jezdec.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Marc Márquez potřetí vítězí v Austinu

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Lorenzo opět dojel čtvrtý. V prvním závodě jej o lepší výsledek připravila potíž s přilbou, nyní jej trápilo vlastní zdraví. Měl zánět průdušek a musel brát antibiotika. „Byl to velmi těžký závod, protože po fyzické stránce jsem se necítil dobře kvůli zánětu průdušek a antibiotikům. Vzhledem k okolnostem jsme závod dokončili nejlepším možným způsobem,“ vyjádřil se nemocný Lorenzo. Zcela ideální nebyl ani jeho motocykl, který potřeboval „nějaký extra výkon v určitých oblastech okruhu, především na rovinkách, kde jsem hodně ztrácel,“ dodává a zároveň věří, že v Argentině už se bude cítit lépe a zajede tam dobrý závod.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 5. místo

Na rozdíl od svého týmového kolegy nedokázal Iannone zopakovat umístění na stupních vítězů. V Austinu dokončil závod na pátém místě, s čímž není zcela spokojen. Potíže přišly už ze začátku závodu: „V úvodu závodu jsem ztratil hodně času, když přede mnou upadl Redding. Pak jsem musel hodně zabrat, abych dotáhl čtyřsekundovou ztrátu na čelo, což nebylo jednoduché. Hodně jsem zatěžoval předek a pneumatiky obecně, za což jsem nevyhnutelně musel platit v posledních pěti kolech. Je to škoda, ale jsem rád, že mám konkurenceschopný stroj, který může každou neděli bojovat o stupně vítězů a také mi umožňuje držet se vpředu s nejlepšími jezdci,“ uzavírá Iannone. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
25. června | Paglianiho pád: odkaz

Harmonogram

GP Německa, Sachsenring
Pátek 30. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 1. července
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 2. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |