MotoGP v Austinu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jezdci už mají za sebou třetí závod sezóny. Tentokrát se jelo v Austinu. Závodu dominoval Márquez, druhý skončil Lorenzo a první body letošní sezóny si umístěním na nejnižším stupnínku podia připsal Andrea Iannone.
MotoGP v Austinu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Okruh v Texasu Márquezovi evidentně velmi vyhovuje. Zatím zde ještě nenechal vyhrát nikoho jiného, ani v kvalifikacích nikomu nedal šanci. Španěl už na tomto okruhu získal čtyři pole position a čtyři výhry, přičemž ta poslední výhra je z této neděle. Jezdec je po závodě spokojený. „ Je to okruh, který mám rád, patří k mým oblíbeným, ale před závodem tu byla určitá nejistota, protože jsme se na poslední chvíli rozhodli pro měkkou přední pneumatiku,“ vypráví jezdec o riskantním rozhodnutí, které se nakonec ukázalo jako správné. „Máme další vítězství v Austinu, už čtvrté v řadě, což je naprosto úžasné,“ dodává spokojený Španěl.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Závod v Argentině skončil pro Lorenza pádem, v Austinu upadl už ve warm upu, což jej sice před závodem rozhodilo, ale nakonec si spravil chuť umístěním na stupních vítězů a ziskem dvaceti bodů. „To, že jsem dokončil závod a získal dvacet bodů, bylo velmi důležité poté, co jsem ráno ve vysoké rychlosti havaroval,“ řekl závodník z Mallorky. „Začátek závodu byl složitý, dráha klouzala a s tvrdou zadní pneumatikou a plnou nádrží to bylo velmi těžké především na brzdách. Udělal jsem několik chyb, které v prvním kole obvykle nedělávám. Nedařilo se mi akceptovat Marcovo tempo, ale byl jsem dostatečně rychlý na to, abych si udržel druhé místo,“ vypráví Lorenzo a dodává, že je rád, že za takto těžkých podmínek dokázal závod, který byl plný pádů, dokončit.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 3. místo

Iannone vstupoval do texaského závodu s penalizací v podobě posunu o tři místa vzad na startovním roštu. To si vysloužil za to, že v Argentině smetl svého týmového kolegu Doviziosa. Ital nedokončil ani závod v Kataru, takže do Texasu přijížděl s nulou na kontě. V Austinu už se Iannonemu zadařilo. Ve warm upu dokonce dokázal překonat Márqueze a v závodě dorazil třetí, takže spolu s Lorenzem a Márquezem vystoupil na podium a stejně jako oni si nasadil kovbojský klobouk, který již tradičně patří k závodům v Texasu. Začátek závodu však Iannone neměl jednoduchý: „Mrzí mě, že jsem musel na startovním roštu o jednu řadu vzad a navíc jsem měl hned při startu kontakt s Danim a Aleixem, takže jsem ztratil několik pozic,“ popisuje svůj úvod Iannone s tím, že později už se mu dařilo držet rychlé tempo. „Nebyl jsem příliš daleko za Jorgem, takže v případě, že bych lépe odstartoval, mohl jsem klidně bojovat o druhé místo. Každopádně jsem moc rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Rád bych věnoval toto pódium Ducati a celému týmu, jemuž jsem v předchozích dvou závodech moc radosti neudělal,“ dodává Ital.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Již počtvrté v řadě v Austinu vítězí Márquez

Maverick Viňales (Team Suzuki Ecstar) – 4. místo

Závod v Argentině Viňales po pádu nedokončil, což jej muselo hodně mrzet, protože se v době svého pádu nacházel v bojích o stupně vítězů. V Texasu si mohl trochu vylepšit náladu, protože si odtud odváží bramborovou medaili. Úplně zcela spokojený ovšem není, protože očekával trochu víc. „Bohužel jsme měli nějaké problémy s přilnavostí zadní pneumatiky,“ stěžuje si mladý Španěl. „Cítil jsem se sebejistě až téměř do poloviny závodu, myslel jsem, že bych se mohl dostat na třetí místo, ale pak výkon dramaticky poklesl a už ho nešlo znovu získat. V závěru jsem se smířil se čtvrtým místem. Je to můj nejlepší výsledek od vstupu do MotoGP, ale po tak pozitivním víkendu je škoda, že jsme nedopadli ještě lépe,“ smutní Viňales.

Aleix Espargaro (Team Suzuki Ecstar) – 5. místo

Viňalesův kolega Aleix Espargaro si v Texasu dojel pro páté místo. I on je celkem spokojený, ale ne úplně, protože také doufal v ještě lepší výsledek. „Podařilo se mi dobře odstartovat a dostat se do dobrého tempa,“ popisuje Španěl. „Konečný výsledek je dobrý. Během celého víkendu jsme tvrdě pracovali na dokončení nastavení s měkčí pneumatikou. Věděl jsem, že výhodu budu mít hned v úvodu závodu. Proto jsem se snažil začít v rychlém tempu a získat výhodu v prvních kolech. Potom výkonnost poklesla, což je normální. Nakonec jsme získali páté místo, což je dobrý výsledek. Samozřejmě jsme chtěli získat ještě lepší, ale aspoň jsme učinili jisté kroky vpřed a ještě máme šanci na zlepšení,“ říká Espargaro.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
25. června | Paglianiho pád: odkaz

Harmonogram

GP Německa, Sachsenring
Pátek 30. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 1. července
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 2. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |