MotoGP v Austinu: Ohlasy prvních pěti v cíli

Marc Márquez v Austinu upadl, takže sedmou výhru v řadě na tomto okruhu nepřidal. Prvního vítězství ve třídě MotoGP se dočkal Alex Rins. Na podium vystoupili i Rossi a Miller.
MotoGP v Austinu: Ohlasy prvních pěti v cíli

Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) – 1. místo

Po pádu Marca Márqueze se o vítězství v Austinu utkali Valentino Rossi a Alex Rins. Nakonec to byl Rins, kdo zvítězil. Pro Španěla je to první vítězství v královské kubatuře. „Nemůžu tomu uvěřit! Z vítězství mám velkou radost!“ radoval se po výhře Rins. „Ve warm-upu jsme zkoušeli změnit nastavení motocyklu, ale nefungovalo to podle našich očekávání, takže jsme se vrátili k tomu původnímu a nakonec jsme vyhráli, což je výborné! Nemám slov! Dokázal jsem dobře odolat tlaku, ale je pravda, že v posledních kolech jsem už vážně docela trpěl. Když jsem projel cílem, všechno to na mě dolehlo. Chci poděkovat týmu, všem v Japonsku a také všem okolo mě!“ řekl po své první výhře Rins.

Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) – 2. místo

Před dvěma týdny v Austinu to bylo poprvé od GP Německa loňského roku, co se Rossi dostal znovu na podium. V Austinu přidal Rossi další podium, ale tentokrát byl daleko blíže vítězství než v Argentině. „Moc mě mrzí, že mi uniklo vítězství. Když jsem totiž viděl Márqueze spadnout, pomyslel jsem si, že bych to možná mohl dokázat,“ přiznal Rossi po Austinu. „Jenže pak mě dojel Rins. Jel jsem na maximum, závod byl vážně dost rychlý, zajížděl jsem jedno dobré kolo za druhým, ale v závěru byl Alex prostě lepší. Bohužel jsem ho nedokázal předjet. Je mi to líto, protože už je to dlouho, co jsem naposledy zvítězil. Teď jsme však silní, takže to zkusíme jindy. Když se na to podívám z té pozitivní stránky, musím říct, že jsem udělal opravdu maximum, zajel jsem velmi dobrý závod a dlouho se držel ve vedení. Jel jsem na limitu, takže přišlo i pár chyb. Možná, kdyby si mi všechno podařilo úplně perfektně, bylo by možné v posledním kole zaútočit. Mám z toho tedy smíšené pocity: na jednu stranu jsem smutný, že jsem nevyhrál, ale na druhou stranu jsem zase potěšen, že se nám po skvělém víkendu podařilo dosáhnout velmi dobrého výsledku. Byl jsem vážně silný, nechtěl jsem ale udělat nějakou hloupost, kvůli které bych přišel o cenných 20 bodů, šampionát je totiž stále otevřený. Vypadá to, že letos se nám daří lépe, což je důležité. Už poněkolikáté se nám letos podařilo bojovat ve vedoucí skupině,“ hodnotil Rossi.

Jack Miller (Pramac Racing) – 3. místo

Spolu s Rinsem a Rossim se na podium v Austinu vydal i Australan Jack Miller. „Z tohoto výsledku mám velkou radost. V průběhu víkendu jsem se na motorce cítil velmi dobře.  Povedl se mi start závodu, díky čemuž jsem mohl jet s vedoucí skupinou. Chtěl bych moc poděkovat svému týmu, protože od začátku sezóny odvádí výbornou práci,“ sdělil po závodě Miller.

MotoGP: Márquezova série v Austinu končí, první výhru v královské třídě si vyjel Rins

MotoGP: Márquezova série v Austinu končí, první výhru v královské třídě si vyjel Rins

Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) – 4. místo

Dovimu v Austinu nevyšla kvalifikace, nepostoupil do druhé části, ale v závodě si polepšil o několik míst. Na podium se sice nedostal, skončil čtvrtý. Navzdory tomu se však dokázal vrátit do čela šampionátu. „Vzhledem k tomu, že jsem startoval ze třináctého místa, jsem s tímto výsledkem spokojený. Kdybych měl třeba půl kola navíc, možná bych se dokázal dostat na pódium. Byl to těžký závod,“ řekl Dovi. „Na začátku jsem bojoval s předkem a nebyl jsem schopen zůstat s vedoucí skupinou. Udržel jsem se však v klidu a vyčkával jsem. Každým kolem jsem si budoval důvěru a v závěru závodu jsem měl velmi konkurenceschopné tempo, dokonce takové, že jsem skoro dojel Millera. Také jsme ale měli i štěstí, protože před námi někteří jezdci spadli, ale to už tak zkrátka bývá, když se jede na limitu. Jsme zpátky na čele mezi jezdci a výrobci. Moje pocity na motorce jsou v porovnání s předchozí sezónou lepší. To ovšem nestačí, je nutné se dále zlepšovat, protože máme hodně silných soupeřů,“ dodal Ital.

Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) – 5. místo

Ital Morbidelli si v Austinu vyjel své zatím nejlepší umístění v královské kubatuře. Poprvé se podíval do první pětky. „Jsem moc šťastný, protože se nám v Austinu podařilo zajet skvělý závod. Kvalifikace pro nás tak pozitivní nebyla, ale věděl jsem, že máme potenciál,“ prozradil Morbidelli. „V závodě se mi postupně podařilo dostat se dopředu a poprvé v MotoGP jsem skončil v nejlepší pětce. Bohužel jsem v závěru musel zpomalit, ale jinak se na motorce cítím opravdu dobře, zlepšujeme se a daří se nám zajíždět i čím dál lepší výsledky. Děkuji týmu a všem, kteří se mnou spolupracují. Cítím se výborně a už se moc těším do Jerezu,“ uzavřel Morbidelli.

Foto: Suzuki

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.