MotoGP v Brně 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Brněnský závodní víkend se nesl ve znamení tropických teplot. Pole position proměnil ve vítězství Andrea Dovizioso a na podium jej doprovodili Jorge Lorenzo a Marc Máquez.
MotoGP v Brně 2018: Ohlasy prvních pěti v cíli

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 1. místo

Dovi se do brněnského závodu vydával z prvního místa. Ačkoliv loni Dovi několikrát zvítězil, vystoupil na stupně vítězů a do poslední chvíle bojoval o titul, z pole position startoval naposledy v Malajsii roku 2016. V Brně se tedy dočkal další až téměř po dvou letech.  Po startu z první pozice se Dovi nakonec dočkal vítězství a posunul se na třetí místo v šampionátu. „Tohle vítězství je neuvěřitelné,“ radoval se Ital po závodě. „Na závodní víkend jsem se těšil, protože jsem tušil, že bych na tom mohl být dobře, ale v až tak skvělé vítězství jsem nedoufal. Už od pátku jsem měl dobrou rychlost a uspěl jsem i v kvalifikaci,“ pokračuje Dovi. „Zajel jsem dobrý závod a ani jsem moc nezničil pneumatiky, i když tedy v závěru už trochu problém měly. Každopádně jsem dokázal bojovat s Jorgem a Marcem, kteří měli opravdu vrcholnou formu,“ dodává vítěz.

Jorge Lorenzo (Ducati Team) – 2. místo

Lorenzo tuto neděli v Brně potvrdil úspěch Ducati a zařadil se na druhé místo hned za svého týmového kolegu Doviho. Po závodě je spokojený a má radost s dvojího vítězství Ducati. „Z druhého místa mám opravdu radost,“ prohlásil jezdec z Mallorky.  „Jsem opravdu pyšný na to, že se nám podařilo vyřešit páteční problémy, kdy jsme se dost trápili. Postupně se nám dařilo vylepšovat stroj a nakonec jsme byli konkurenceschopní. Měli jsme i dobrou závodní strategii. Dařilo se mi jet hladce, protože bylo důležité udržet gumy ve formě pro konec závodu, abych mohl ve vhodný okamžik zaútočit. Motorka byla stabilní a já jsem měl dobrý pocit. Bojoval jsem však trochu s rychlostí, což je škoda, protože jsem mohl vyhrát. Takhle jsem se pral s Márquezem, z čehož Doviziozo pochopitelně vytěžil. Pak už jsem ho nedokázal předjet. Každopádně Andrea odjel opravdu skvělý závod,“ řekl Lorenzo.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 3. místo

Márquez si v Brně nezvítězil, ale svůj cíl, kterým bylo navýšení vedení v šampionátu, si splnil, takže není vyloženě smutný. „Kladli jsme si za cíl navýšit vedení v šampionátu, což se nám povedlo. Přijeli jsme sem s náskokem 46 bodů a odjíždíme se 49, což je velmi dobré,“ zhodnotil úřadující šampion. „Již po kvalifikaci jsem předpokládal, že Lorenzo a Dovi budou největšími soupeři, ještě možná s Valentinem, a opravdu, všichni měli výbornou formu. Byl jsem samozřejmě odhodlán bojovat, ale tentokrát to s Ducati šlo těžko, protože se jim dařilo z hlediska akcelerace a stability při brzdění. Snažil jsem se, ale nešlo to, takže toto třetí místo musíme brát pozitivně. Dnes jsem jel svůj 100. závod v MotoGP a využil jsem své zkušenosti. Kdybych jel teprve druhý nebo třetí závod v MotoGP, asi bych chtěl vyhrát za každou cenu a buď by se mi to povedlo, nebo bych spadl, ale byl to 100. závod a použil jsem moudrost. S třetím místem jsem spokojený s třetím místem, protože nemáme velkou vzdálenost od vítěze na dráze, na níž obvykle míváme potíže. Teď si dost věřím, protože moje lepší dráhy přijdou,“ slibuje Márquez.

MotoGP: Brno dnes patřilo jezdcům Ducati, vítězí Dovizioso

MotoGP: Brno dnes patřilo jezdcům Ducati, vítězí Dovizioso

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Na Rossiho nakonec v Brně zbyla nepopulární bramborová medaile. V samotném závěru se sice dostal na čtvrté místo před Crutchlowa, ale na podium se nedostal. „Myslím, že to nakonec nebyl špatný závod, protože start se mi podařil, zajel jsem dobrá úvodní kola a stále jsem se držel v přední skupině,“ hodnotí Rossi. „Problém však byl v tom, že jsem neměl takovou rychlost, abych mohl bojovat s Doviziosem, Marquezem a Lorenzem. Bohužel mi chybělo tempo, což je škoda, protože jsem samozřejmě chtěl dojet na pódiu. Na konci jsem pěkně bojoval s Calem. Dokázal jsem ho předjet v poslední šikaně, čímž jsem se posunul o jedno místo, ale na stupně vítězů to nestačilo,“ dodal Rossi.

Cal Crutchlow (LCR Honda Team) – 5. místo

Crutchlowovi se v Brně obvykle daří a má na Brno dobré vzpomínky. V roce 2012 zde získal své první stupně vítězů a roku 2016 zde poprvé zvítězil. Letos si tedy před závodem věřil a doufal v podium, ale nakonec uzavřel první pětku. „Přál jsem si třetí místo a nebylo to beznadějné, ale stejné přání měli i jiní,“ řekl Crutchlow po závodě. „Úplně jsem oholil zadní pneumatiku, nemohl jsem tedy ze zatáček vyjíždět jako tři jezdci přede mnou. Dost jsem zvedal motorku, ale už od poloviny zatáčky mi klouzala. Zdá se, že toto byl jediný rozdíl mezi mou a Marcovou motorkou. Na tom tedy musíme zapracovat. Už se těšíme na Rakousko, tým odváděl skvělou práci a výborně pracovala i Honda, tohle totiž nikdy nebyla trať, kde by byla Honda moc silná. Musíme být vděční za to, že jsme se alespoň drželi v bitvě o pódium a daleko před Danim, což je pro nás také důležité. Je to dobrý výsledek, ale jsem trochu zklamaný, že jsem nebyl na podiu,“ uzavírá Crutchlow.

Foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz