MotoGP v Brně: Ohlasy prvních pěti v cíli

Brněnský závod musel být o 40 minut odložen kvůli počasí. V první zatáčce bylo mokro, ale zbytek okruhu byl skoro suchý. Pro výhru si nakonec dojel Marc Márquez. Na podium jej doprovodili Andrea Dovizioso a Jack Miller.
Foto: Václav Duška Jr.
MotoGP v Brně: Ohlasy prvních pěti v cíli | Foto: Václav Duška Jr.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Jak Marc Márquez ukončil první polovinu sezóny, tak také zahájil polovinu druhou. Zvítězil na Sachsenringu a nyní v Brně, čímž opět navýšil své vedení v šampionátu. Navíc brněnské vítězství bylo pro Márqueze speciální v tom, že se jednalo o jeho padesáté vítězství v MotoGP. „Od začátku jsem se opravdu soustředil, protože hlavně v první zatáčce bylo ještě trochu mokro,“ prozradil po závodě Márquez. „Věděl jsem, že si musím udržet tempo, protože jezdci Yamahy startovali zezadu a při warm upu jeli opravdu rychle. Pak jsem viděl, že Dovizioso je kousek za mnou, takže jsem nadále hodně tlačil na pilu. V desátém kole jsem měl menší krizový okamžik, právě když jsem se snažil ještě víc zabrat a zvětšit rozestup,“ řekl dále Márquez. „Odložení závodu bylo tím nejlepším možným rozhodnutím, protože podmínky na dráze byly smíšené, což mohlo být docela nebezpečné. Byl to víkend ovlivněný počasím, ale celý tým Repsol Honda byl perfektní,“ pochvaloval si vítěz.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 2. místo

Andrea Dovizioso loni v Brně zvítězil a dařilo se mu i letos. Tentokrát dojel druhý a druhý je i v průběžném pořadí šampionátu. „ Tentokrát jsem spokojený se svým druhým místem a také s tím, že jsme byli po celý víkend rychlí, přestože to bohužel nestačilo na vítězství v závodě,“ řekl v neděli Dovi. „Rozhodl jsem se pro jinou zadní pneumatiku než Marquez. Na začátku jsem na to hodně tlačil, abych zůstal blízko něj, ale když začal tvrději zabrzdit, neměl jsem moc možnost k tomu, abych přitlačil ještě víc. Je to škoda, ale nebyli jsme zase až tak daleko od něj, takže si musíme i nadále věřit,“ dodal Ital.

Jack Miller (Pramac Racing) - 3. místo

Australan Miller vyrážel do brněnského závodu z druhé pozice a do cíle dorazil jako třetí, když se mu v samotném závěru podařilo překonat Rinse. Pro Millera to bylo druhé podium letošního roku. Kromě Brna dojel na „bedně“ i v Austinu. „S výsledkem jsem velmi spokojen a děkuji týmu, protože jsme tento víkend odvedli skvělou práci. Když mě Rins předjel, zůstal jsem v klidu, což mi umožnilo pošetřit pneumatiku na závěr závodu a zaútočit. Co se týče odloženého startu… První zatáčka v té chvíli byla dost nebezpečná, takže to rozhodně bylo správné rozhodnutí a je příjemné vidět, jak se Dorna stará o naši bezpečnost,“ pochvaloval si po závodě Miller.


Marc završil dnešní úspěch rodiny Márquezových vítězstvím v MotoGP

Marc završil dnešní úspěch rodiny Márquezových vítězstvím v MotoGP


 

Alex Rins (Suzuki) – 4. místo

Předchozí dva závody (v Assenu a na Sachsenringu) Alex Rins nedokončil kvůli pádu. V Brně nějakou dobu držel provizorní podiové umístění, ale těsně před koncem jej překonal Miller. Rins se tedy musel smířit s bramborovou medailí. „Byl jsem opravdu blízko pódia, takže je to trochu škoda. Dost trdě jsem bojoval po celý závod a snažil jsem se chytit Doviziosa přede mnou. Ale v posledních pěti kolech jsem měl pocit, že přicházím o přilnavost, ale stále jsem rád, že mám čtvrté místo,“ zhodnotil Rins.

Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) – 5. místo

Crutchlow má z minulých let dobré vzpomínky na Brno. V roce 2012 zde vybojoval své první podium a v roce 2016 první výhru. Letos na podium sice nestačil, ale dojel v první pětce. „ Vzhledem k tomu, odkud jsme startovali, jsme s výsledkem spokojeni. Dobře jsem odstartoval a měl jsem dobrý závod, ale měl jsem problém se zadní pneumatikou,“ prozradil Brit. „Celkově jsme šťastní, tým odvedl dobrou práci, Honda odvedla dobrou práci, takže bychom měli mít radost z toho, že jsme dojeli v první pětce po tom, co se nám nepovedla kvalifikace a po tom, že jsme během víkendu neměli moc dobrý pocit na motorce,“ uzavřel Crutchlow.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře