MotoGP v Brně: Ohlasy z pódia

Dani Pedrosa s Jorgem Lorenzem předvedli v Brně drama do poslední zatáčky. Výhru vybojoval jezdec Hondy. Španěly doprovodil na stupně vítězů Cal Crutchlow, který stanul v MotoGP na pódiu vůbec poprvé.
MotoGP v Brně: Ohlasy z pódia

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 1. místo
Katalánec triumfoval letos potřetí, na Masarykově okruhu v Brně zvítězil už v roce 2003 stopětadvacítky a o dva roky později dvěstěpadesátky. Závod považuje za jeden ze svých nejlepších v MotoGP. "Vyhrát s velkým náskokem je vždy pěkné, ale mít takovouhle bitvu s Jorgem je občas hodnotnější. Poslední kolo bylo obtížné, věděl jsem, že Jorge je rychlý uprostřed zatáčky, slyšel jsem jeho motorku přímo na sobě. Věděl jsem, že i ta nejmenší skulinka mu umožní mě předjet. Je pravda, že v té levotočivé zatáče jsem otevřel dveře trochu víc než obvykle. Bum a byl tam, najednou jsem viděl jeho motorku na obličeji. Půl kola před koncem. Byl jsem trochu nervóznější než předtím, ale věděl jsem, že jsem silný v závěru kola," vzpomínal na těsnou bitvu. "Při stoupání jsem se pokusil jet co nejlépe, v poslední zatáčce jsem se dostal těsně vedle něj. Když jsem uvolnil brzdy, byli jsme v zatáčce vedle sebe, dokázal jsem udržet stopu a vyhrát závod. Bylo to úžasné a jsem moc šťastný, za celý tým a za svého otce, který slaví narozeniny." Katalánec ví, že vzhledem k vyrovnané výkonnosti Jorgeho Lorenza musí v podobných výkonech pokračovat, aby si uchoval šanci na boj o titul mistra světa.

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 2. místo
Také Malorčan si závod, zejména jeho poslední kola, užíval. "Dani i já jsme udělali všechno, abychom vyhráli. V šampionátu jsme tak blízko, že každý bod je důležitý. Byl to velmi taktický závod. V určitých fázích jsem zpomaloval, abych si trochu odpočinul, myslím, že Dani později také. Byli jsme klidní a připravovali se na poslední kola. Když Dani přidal, zariskoval jsem a držel se ho, říkal jsem si, že ho musím zkusit předjet, vítězství bylo velmi blízko," bilancoval. "V té době byl Dani chytřejší než já a statečnější, takže mu gratuluji. Příště to možná bude jiné. Moc děkuji týmu, který tvrdě pracoval, aby mi připravil konkurenceschopnou motorku."

Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) - 3. místo
Angličan v sobotu prodloužil smlouvu a v neděli si dojel pro první pódium v MotoGP. Posledním Britem na pódiu v závodě královské kubytury byl roku 2000 v domácí velké ceně třetí Jeremy McWilliams. "Být konečně na pódiu v MotoGP je fantastický pocit. Byl to perfektní víkend. Podepsal jsem novou smlouvu, zajel svou nejlepší kvalifikaci, je skvělé uzavřít vše pódiem. Doufám, že jsem Tech 3, Yamaze a Monstru začal splácet důvěru do mě vloženou. Nebyl to jednoduchý závod, protože jsem jel převážně sám a musel držet koncentraci. Potěšující je, že jsem držel konzistentní tempo, ale to jsem musel, protože jsem věděl, že Andrea je za mnou. Tušil jsem, že bude těžké ho porazit, vzhledem k tomu, jak jezdil v poslední době," vyjádřil respekt svému týmovému kolegovi Doviziosovi. "Držel jsem na něj náskok, ale nemohl jsem si dovolit udělat chybu, věděl jsem, že bude připraven ji využít. Bylo skvělé, když jsem projel cílem a viděl své mechaniky oslavovat, protože mě neuvěřitelně podporovali. Cítím, že trochu ustal tlak, doufám, že toto pódium je první z mnoha."

V šampionátu nadále vede Lorenzo s 245 body, ale Pedrosa jich díky výhře ve Velké ceně České republiky ztrácí už jen třináct. Casey Stoner, který v Brně nestartoval, zůstává třetí se 186, čtvrtý je Andrea Dovizioso se 150, páté místo si upevnil Crutchlow se 122.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.