MotoGP: V dešti jel nejlépe Marc Márquez

Při kvalifikaci Moto3 se objevilo několik kapek, později déšť zesílil a prší stále. Jezdci MotoGP jeli na mokrém povrchu. Nejlepší časy zajeli Márquez, Rossi a Petrucci.

Čtvrtý trénink královské kubatury ovlivnil déšť. V úvodu tréninku se nikdo na trať příliš nehnal, protože dráha byla na některých místech suchá, na jiných mokrá. Déšť přetrvával. Závodníci se postupně začali vydávat na dráhu a zajíždět měřená kola.

Nepříjemné podmínky na okruhu bohužel vyústily v mnoho pádů. Na zemi skončili Jack Miller, Alvaro Bautista, Stefan Bradl, Scott Redding, Danilo Petrucci a v závěru i Dani Pedrosa.

Nejlepší čas zaznamenal Marc Márquez (1:48,628). Téměř sedm desetin ztratil Valentino Rossi na druhé pozici. První trojici uzavřel Danilo Petrucci, který byl jedním z mnoha jezdců, kteří si vyzkoušeli tvrdost asfaltu.

Dani Pedrosa, který musí do první kvalifikace, obsadil ve čtvrtém tréninku čtvrté místo. Za ním skončil jeho krajan Maverick Viňales. Šestý čas zajel Andrea Iannone.

Scott Redding si v posledním tréninku před kvalifikací vyjel sedmé místo. V elitní desítce se dále objevili i Jorge Lorenzo, Pol Espargaro a Jack Miller.