MotoGP: V domácím závodě byl nejúspěšnějším jezdcem Jorge Lorenzo

Po velké ceně Katalánska se na podium postavili dva Španělé a jeden Ital. První dojel Jorge Lorenzo, druhý Dani Pedrosa a třetí Andrea Dovizioso. Karel Abraham konečně bodoval.

Vítěz závodu v Le Mans vyhrál i v Katalánsku. Dnešním těžce vybojovaným vítězstvím si Jorge Lorenzo upevnil své dosavadní vedení v šampionátu. Nyní má Lorenzo 115 bodů a Casey Stoner na něj ztrácí už rovných dvacet bodů. Stonerovi, který do dnešního závodu startoval z pole position, dnešní závod nevyšel podle očekávání, když skončil až čtvrtý. Když pomineme nehody, je to poprvé od velké ceny San Marina roku 2010, co se Casey Stoner nedostal na podium.

Stonerův týmový kolega Dani Pedrosa se dostal do čela závodu po startu z páté pozice. Byl pak pronásledován Benem Spiesem, ale ten nezvládl své snažení a vyjel mimo trať. Sice neupadl, ale dost ztratil. Nakonec dojel až na desátém místě.

V době, kdy vedl Pedrosa a Lorenzo jel druhý, měl Lorenzo menší potíž – byl příliš široký v jedné ze zatáček, takže si mohl Pedrosa na chvíli oddechnout. Dokonce i Dovizioso dostal naději, že by mohl Lorenza předjet, ale nestalo se tak. Lorenzo Doviziosovi brzy ujel a dohnal Pedrosu. Krátce poté pak Pedrosu předjel a pokračoval na první pozici až do cíle. V cíli závodu už měl na Pedrosu pětisekundový náskok.

Značnou část závodu jezdil Casey Stoner mezi jezdci týmu Yamaha Tech 3. Na třetím místě se pohyboval Andrea Dovizioso, čtvrtý Casey Stoner a pátý Cal Crutchlow. Stoner sice jezdil těsně za Doviziosem, ale nepodařilo se mu před něj dostat ani těsně před cílem závodu, kdy už Ital začínal bojovat s pneumatikami. Nakonec tito tři jezdci dojeli v nezměněném pořadí až do cíle.

Na šestém místě dojel Španěl Alvaro Bautista. O příčku za ním se umístnil Valentino Rossi. Na devátém místě dojel Stefan Bradl. Top ten doplnil devátý Nicky Hayden a desátý Ben Spies, který pár kol před cílem předjel Hectora Barberu. Barbera se při této akci ocitl v drobnějších potížích, ale vše ustál a dojel jedenáctý.

Na dvanáctém místě dojel Karel Abraham, který tak získal první body v této sezóně.

Nejlepším pilotem motocyklu CRT byl dnes Aleix Espargaro, který po dlouhém boji se svým týmovým kolegou de Punietem, získal třinácté místo. Před Randym de Punietem nakonec dojel i Michele Pirro z týmu San Carlo Honda Gresini.

Závod nebyl poznamenán žádnými většími incidenty v podobě pádů. Odehrálo se jen několik vyjetí mimo trať.

Další závod se jede 17. června ve Velké Británii.