MotoGP: V druhém dni testů se dostal do čela Viňales

Maverick Viňales byl nejrychlejším jezdcem druhého testovacího dne v Austrálii. Marc Márquez si oproti včerejšku pohoršil, klesl na druhé místo. Na třetí příčku se posunul Cal Crutchlow.

Jezdci již mají za sebou druhý den testovacího programu v Austrálii. Stejně jako včera jim přálo počasí, svítilo slunce, dráha byla suchá a vítr slabší než včera. Jezdci mohli vyjet na trať hned po rozsvícení zelených světel, k čemuž došlo v 9:45 australského času (našeho času to bylo 23:45).

V úvodní čtvrthodině testu si jezdci jeli vyzkoušet starty přímo ze startovního roštu. Zkoušení startů přímo ze startovního roštu si vyžádaly týmy. V místech, kde mají jezdci obvykle možnost zkoušení startů, bývají jiné podmínky než přímo na roštu.

Stejně jako včera se o přerušení testu postarala australská zvířata. Tentokrát na trať přiletělo hejno hus. Zdržení kvůli husám ovšem nebylo nijak velké. Po pár minutách se jezdci mohli vrátit zpět.

Dnes byl na programu test nových směsí pneumatik Michelin. Tyto pneumatiky by měly pomoci k lepší stabilitě a přilnavosti.

V průběhu testů si jako tradičně jezdci vyzkoušeli některé nové prvky a nastavení motocyklů. Yamaha dnes porovnávala dva rámy. KTM pracovala na elektronice, podvozku a převodovce. Honda se zaměřila na nastavení motocyklu. Aleix Espargaro u Aprilie zkoušel nové kapoty. Odpoledne si některé týmy zkoušely i závodní simulaci.

Dnes se na trati příliš neobjevoval Dani Pedrosa, který je nemocný, má horečku. Odpoledne se na dráze ukázal jen na pár kol a pak se opět vrátil do boxů. Skončil šestnáctý.

Nejlepší čas dnešního dnes zajel Maverick Viňales. Jeho čas 1:28,847 je zatím nejlepším časem dosavadního průběhu těchto australských testů. Viňales se jako jediný dostal pod 1:29 na kolo. Viňalesův krajan – Marc Márquez, který byl nejrychlejší včera, dnes klesl na druhé místo a na Viňalese ztratil 0,462 s. Na třetí místo se dostal Cal Crutchlow, který loni v Austrálii zvítězil. Crutchlow byl posledním, kdo se vešel do půl vteřiny ztráty na Viňalese.

Čtvrtý čas zaznamenal Alvaro Bautista, který měl během dne srážku s Reddingem. Britský jezdec jel za Bautistou a chtěl jej předjet, jenže Baustistovi se stroj rozvlnil a došlo ke srážce.

Pátým nejrychlejším mužem dnešního dne je Andrea Dovizioso. Za Italem skončil Španěl Aleix Espargararo.

Nejlepším z nováčků byl Jonas Folger na sedmém místě. Němec zaostal za nejrychlejším Viňalesem o 0,817 s. Folger těsně za sebou nechal dnešního oslavence Valentina Rossiho. Zkušený jezdec, devítinásobný šampion, dnes slaví už 38 let.

V elitní desítce se objevili i Alex Rins (nováček v MotoGP) a Jack Miller.

Kromě výše uvedených (Folgera a Rinse) jsou v MotoGP ještě další dva nováčci – Zarco a Lowes. Zarco dnes skončil jedenáctý a Lowes jednadvacátý.

V Austrálii testoval i český jezdec – Karel Abraham, který se po roční přestávce opět vrací do MotoGP. Oproti včerejšku si polepšil, posunul se na třinácté místo. Na nejrychlejšího ztratil 1,295 s.