MotoGP v Estorilu: Ohlasy z pódia

Velká cena Portugalska nepřinesla v čele MotoGP mnoho dramatických soubojů. První tři příčky si rozdělili Casey Stoner, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Australan se díky výhře dostal do čela celkového pořadí.
MotoGP v Estorilu: Ohlasy z pódia

Casey Stoner (Repsol Honda) - 1. místo
Dvojnásobný mistr světa výhrou v Estorilu zkompletoval pomyslný "full house". Nyní už má vítězné trofeje ze všech okruhů, na kterých se MotoGP aktuálně jezdí. Navíc už rok pokračuje v sérii pódiových umístění, kterou začal loni právě v Estorilu. "Ráno jsme si věřili, ale také se trochu obávali, protože za teplejších podmínek se motorka chovala hůř. Začátek závodu byl dobrý, ale pak jsem měl problémy s vibracemi a trochu zpomalil," vzpomínal Australan na problémy, při kterých zůstal klidný a držel vedení. "Jenže Jorge byl rychlý. Snažil jsem se držet tempo a nedělat chyby. Změnil jsem způsob řazení a zkoušel tak potlačit vibrace. Ke konci závodu jsem si zvykl, mohl znovu zrychlit a dojet si tak pro skvělé vítězství."

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 2. místo
Mallorčan očekával boj spíše o třetí či čtvrté místo. "Motorka se od tréninků dost zlepšila. Měl jsem dva problémy. Na startu jsem dlouho podržel spojku a spálil ji. V prvních dvou nebo třech kolech jsem na Caseyho hodně ztratil. Na konci byl také velmi silný," vzpomínal mistr světa MotoGP z roku 2010. "Potom vše fungovalo. Dokonce jsem zajel nejrychlejší kolo, což pro mě není obvyklé."

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 3. místo
Katalánec si třetí příčkou vyjel sté pódium v mistrovství světa (17 ve třídě 125 cm3, 24 ve 250 cm3 a 59 v MotoGP). "Od začátku to byl velmi těžký závod. Jelo se od startu do cíle v rychlém tempu. Casey byl neuvěřitelně silný. Při prvním brzdění se mi rozvlnil stroj a Casey s Jorgem mě předjeli," po startu vedoucí Španěl tím ztratil 1,5 sekundy. "Nebyl jsem rychlý v zatáčkách. V každém kole jsem se to snažil zlepšit, modifikovat svůj styl, změnit řazení, způsob brzdění, zkoušel jsem všechno, ale nedokázal jsem snížit ztrátu." Bývalý šampión stopětadvacítek (2003) i dvěstěpadesátek (2004 a 2005) komentoval i svůj rekord. "Dosáhnout stého pódia je úžasné a ukazuje to, jak rychle čas běží," bilancoval a poděkoval všem, kteří se na jeho úspěších podíleli, zejména Hondě, která ho provází celou kariérou.

Tato trojice letos ještě v MotoGP nepustila na stupně vítězů nikoho jiného a v pořadí Stoner (66 bodů), Lorenzo (65) a Pedrosa (52) dominuje i celkovému pořadí.


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.