MotoGP v Indianapolis: Ohlasy z pódia

Závod MotoGP v Indianapolis opanoval Pedrosa, Lorenzo zariskoval s volbou měkčích pneumatik a dojel druhý. Popáté za posledních sedm závodů se na třetí příčku prosadil Dovizioso. Zraněný Stoner skončil čtvrtý.
MotoGP v Indianapolis: Ohlasy z pódia

Dani Pedrosa (Repsol Honda) - 1. místo
Španěl díky suverénnímu výkonu dosáhl ve Velké ceně Indianapolis na svou druhou letošní výhru. Chválil motorku i práci celého týmu. "Na začátku závodu to bylo obtížné, protože se jelo v rychlém tempu. Předjel mě Ben Spies, ale zůstal jsem klidný, protože jsem věděl, že mám na to, abych bojoval o vítězství," vzpomínal Katalánec na chvíle, které strávil v závěsu za domácím jezdcem. "Když jsem se dostal do vedení, zajel jsem několik rychlých kol, abych si vybudoval náskok. Pak jsem udělal ve druhé zatáčce chybu, když jsem podřadil na neutrál, a Jorge snížil můj náskok na jednu sekundu, ale dokázal jsem se vrátit do tempa, získat ho zpátky a dojet až do cíle. Myslím, že Jorge měl problémy s měkčí přední pneumatikou." Bývalý šampión stopětadvacítek a dvěstěpadesátek pogratuloval i zraněnému týmovému kolegovi Caseymu Stonerovi ke čtvrtému místu.

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) - 2. místo
Rodák z Malorky zvolil pro závod měkčí pneumatiky. Na startu se propadl, ale propracoval se na třetí příčku, druhé místo zdědil po Benu Spiesovi, který odstoupil s kouřícím motorem. "Mysleli jsme, že měkčí pneumatiky budou fungovat až do cíle, tak jsme zariskovali. Na začátku to nebylo tak špatné, dokázal jsem se držet Bena a Daniho. Pro mou pozici bylo štěstí, že Ben odstoupil s poruchou motoru, ale je mi ho líto," přiznal bývalý šampión dvěstěpadesátek a MotoGP. "Dani byl o krok napřed a na konci měl lepší pneumatiky. Druhé místo bylo dnes maximem, čeho jsme mohli dosáhnout. Pro šampionát je to dobré."

Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech 3) - 3. místo
Ital startoval podruhé v sezoně z první řady a připsal si v posledních sedmi závodech již páté pódium. Na třetí příčku se poprvé dostal už po startu, po odstoupeních Spiese a týmového kolegy Cala Crutchlowa se pak o ni utkával především se Stonerem. "Toto pódium znovu potvrzuje naši skvělou týmovou práci. Jsem hrdý na podporu, kterou v týmu mám. Pro nás je pódium jako vítězství. Samozřejmě jsem opravdu šťastný, ale myslím, že se pořád můžeme zlepšovat. Upřímně řečeno, nečekal jsem, že budu na této trati tak silný. Bohužel jsem na začátku nemohl tlačit tak, jak bych chtěl. Proto jsem ztratil dost času a neudržel se vedoucí skupinky," vysvětloval bývalý mistr světa stopětadvacítek svou ztrátu na první dva jezdce v cíli. Další desetiny ztratil, když zpomalil v době exploze Spiesova motoru a snažil se vyhnout případnému oleji na trati."Pozice v cíli asi nemohla být lepší, ale určitě bych na Daniho a Jorgeho ztrácel méně. Nejsem zcela spokojen, protože jsem nebyl tak konzistentní, jak jsem doufal, ale být na pódiu je skvělý pocit. Je to odměna za naši tvrdou práci. Chtěl bych také složit poklonu Caseymu, který podal brilantní výkon. Fyzicky nebyl v nejlepší kondici, přesto bylo velmi těžké ho porazit."

V šampionátu dál vede Lorenzo s 225 body, kterému se Pedrosa díky své výhře přiblížil na rozdíl osmnácti bodů. V Indianapolis čtvrtý Stoner zůstává celkově třetí se 186 body. Dovizioso je čtvrtý se 137 a drží pozici nejlepšího netovárního jezdce.


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.