MotoGP v Jerezu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Závody silničních motocyklů se poprvé od začátku sezóny dostaly do Evropy. Na španělské půdě se z výhry radoval Rossi. Spolu s ním se na podium vydali i dva španělští jezdci – Jorge Lorenzo a Marc Márquez.
MotoGP v Jerezu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Poprvé v letošní sezóně vyrážel do závodu z prvního místa Valentino Rossi. Dobře odstartoval, během závodu neudělal žádnou chybu a nakonec vítězně dojel do cíle. Jednalo se o Rossiho první výhru v letošním roce. Celkově zvítězil již po sto třinácté v kariéře. „Řekl bych, že to byl skvělý víkend. Jeli jsme rychle už v pátek a velmi dobře jsme zapracovali v dalším průběhu víkendu. Motorka jela v závodu výborně, takže musím velice poděkovat lidem z Movistar Yamaha MotoGP a především těm z mého týmu. Měl jsem dobrou rychlost, povedl se mi start a hned od začátku jsem získal dobrý cit s motorkou, takže jsem hned mohl pořádně tlačit na pilu. Upřímně musím říct, že vítězství tady mělo obzvlášť speciální příchuť, takže děkuji moc!“ řekl po závodě spokojený Ital.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Lorenzovi se v Jerezu dařilo ve volných trénincích, ale v kvalifikaci a v závodě nestačil na svého týmového kolegu. Kvůli druhému místu však nemusí být tolik zklamaný, protože v pořadí šampionátu stáhl čtyři body na Márqueze a stále se drží před svým kolegou Rossim. Navíc se jednalo o Lorenzovo sté umístění na stupních vítězů v kategorii MotoGP. „Pozitivně hodnotím to, že zde Yamahy zajely dobře a těší mě i dvacet bodů, protože druhé místo je pro šampionát důležité. Vzhledem k tomu, že Rossi v Austinu upadl, tak se stále drží v hodnocení šampionátu za mnou a navíc se nám podařilo získat nějaké body na Márqueze,“ hodnotí Lorenzo. O vítězství ovšem jezdec z Mallorky bojovat nemohl, protože měl potíže na přední rovince. „Při řazení docházelo neustále k protáčení kola a já jsem tak nemohl naplno otevřít plyn,“ popisuje, co mu zabránilo předjet Rossiho. Dále Lorenzo dodává, že věří, že Michelin zapracuje na zadní pneumatice, aby se podobný problém již neopakoval.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 3. místo

Bývalý šampion zvítězil v Argentině a v Austinu. Jistě se chtěl předvést v dobrém světle i před domácím publikem, ale to se mu nepodařilo. Nemusí však příliš smutnit, protože stále vede šampionát, stále má náskok sedmnáct bodů na Lorenza a čtyřiadvacet na Rossiho a navíc ještě čeká hodně závodů do konce sezóny. „Upřímně řečeno, Valentino byl dne úplně někde jinde, podobně jako já v Austinu a proto je nejdůležitější, že jsem tento závod dojel na třetím místě. Hodně jsem se poučil z loňské sezóny a nechtěl udělat žádnou zbytečnou chybu,“ sděluje mladý Španěl, který měl v závodě potíže s přední pneumatikou. Jeho potíž způsobilo zvýšení teploty oproti sobotě. „Několikrát jsem málem upadl, takže jsem nakonec před domácími fanoušky musel učinit nelehké rozhodnutí a dát přednost šestnácti bodům, které se v závěru sezony ještě můžou hodit. Sezona je hodně dlouhá. Musíme být trpěliví,“ říká Márquez.

MotoGP: Na španělské půdě vítězí po startu z pole position Ital Rossi

MotoGP: Na španělské půdě vítězí po startu z pole position Ital Rossi

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 4. místo

Španěl Pedrosa byl při každém svém startu v Jerezu v kategorii MotoGP pokaždé na stupních vítězů, loni nestartoval kvůli potížím s předloktím a letos se poprvé na podium v Jerezu nepodíval. Navíc musel bojovat, aby za sebou aspoň udržel Aleixe Espargara. „Věděli jsme, že to bude těžký závod. Dostali jsme se na pozici, o které jsme věděli, že bude možné ji získat, protože během celého víkendu byli první tři rychlejší než my,“ vypráví Pedrosa, který začal dobře, ale pak jej postihly potíže s oběma pneumatikami. „Viděl jsem, že se Aleix ke mně přiblížil, ale měl jsem ho pod kontrolou a soustředil jsem se jen na udržení pneumatiky,“ dodává španělský jezdec.

Aleix Espargaro (Tema Suzuki Ecstar) – 5. místo

Starší z bratrů Espargarových v domácím závodě bojoval se svým krajanem Pedrosou, ale předjet jej nedokázal. Přesto však nesmutní: „Jsem šťastný, těšil jsem se na tuto GP, protože od prvního volného tréninku v Argentině děláme kontinuální pokroky, při každé jízdě v Argentině a Austinu jsme zaznamenali zlepšení,“ vypráví Espargaro, který měl v Jerezu problémy v kvalifikaci, protože se mu nedařilo jet rychle s měkčí pneumatikou. V závodě se mu málem podařilo překonat Pedrosu a dostat se na čtvrté místo. Nakonec se musel smířit s pátým: „Je to dobrý výsledek po pomalém vstupu do sezóny, jsem čím dál blíže vrcholu s dobrými výsledky, ale co je nejdůležitější – zlepšuje se můj pocit na motocyklu,“ uzavírá Espargaro.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

16:17 | Xavier Simeon přestupuje do MotoGP k týmu Avintia.
15:18 | Rossi prošel lékařskou prohlídkou a může zítra nastoupit do tréninku. Po 1. tréninku se definitivně rozhodne, zda b… odkaz
14:31 | Barbera a Baldassarri budou příští rok novými jezdci týmu Pons ve třídě Moto2.
20. září | Khairul Idham Pawi dnes slaví 19 let.
20. září | Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii.

Harmonogram

GP Aragonie, MotorLand Aragon
Pátek 22. září
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:10–15:55
Sobota 23. září
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 24. září    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Rossi má za sebou první test na motocyklu po zranění nohy

Rossi má za sebou první test na moto…

Poslední srpnový den si Rossi zlomil nohu. Včera se poprvé od nehody znovu posadil na motocykl. Testoval na okruhu v Misanu.

19.  9.  2017 |
Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii

Valentino Rossi zkusí jet už v Arago…

Valentino Rossi testoval v pondělí a v úterý na okruhu v Misanu. Během dneška se mělo rozhodnout, zda Rossi pojede v Aragonii. A již je rozhodnuto. Rossi to zkusí.

20.  9.  2017 |
Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

V sobotu se mnozí příznivci Angela Nieta sešli v Madridu, aby zde poctili tohoto nedávno zesnulého bývalého jezdce.

16.  9.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Byl zveřejněn předběžný kalendář pro rok 2018

Byl zveřejněn předběžný kalendář pro…

Dnes byl zveřejněn předběžný kalendář MotoGP pro rok 2018. Oproti letošnímu roku bude o jeden závod více. Nově se totiž do kalendáře přidalo Thajsko, kde se pojede 7. října 2018. Brněnský závod je naplánován na 5. srpna 2018. Nejistota panuje ohledně toho, na kterém okruhu se příští rok pojede GP Velké Británie. Rozhoduje se mezi okruhem Silverstone a Donington Park.

13.  9.  2017 |